Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rossz kategória de mindegy,...

Rossz kategória de mindegy, ez van Biciklis dolog?

Figyelt kérdés
Az lenne a probléma, hogy mountain bike-met elég rendesen használom, nem új már, és télen estem vele egyet, azóta elkezdett kattogni, egyre erősebben kattogott, és most elkezdtük (mert, hogy nem vagyunk gazdagok) kicserélni az alkatrészeket. a kerék.kivételével mindent kicseréltünk...létezik hogy a kerék agy belső felülete a tengelytörés miatt eldeformálódott és amiatt kattog mikor fordul a kerék?
2011. júl. 15. 16:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Na ez elég hülyén néz ki...Bocs hogy hosszú
2011. júl. 15. 16:59
 2/9 compactegon válasza:
lehet, hogy kár volt mindent kicserélni. elárulom, a kattogás legtöbbször a pedálból jön, mert nincs lezsírozva és belemegy avíz, vagy a por. enyémet száz méterekről lehetett hallani, minden tekerésnél akkorákat kattant. kitekertem a pedált, kiszedtem a port belőle, és bezsíroztam. azóta semmi. ez két éve volt.
2011. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha nem tekerem akkor is. plusz ha nincs terhelés alatt, akkor egyáltalán nem. És olyan érzés, mintha ugrálna vízszintes irányba kattanásnál.
2011. júl. 15. 17:21
 4/9 compactegon válasza:
akkor valószínűleg vagy a hátsó villád ferdült kicsit el (egyenesen áll a hátsó kerék a villában?), vagy az agy kapott valahogy bár ez nem túl valószínű. elég masszív és kemény cucc általában, és jól össze van rakva.
2011. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem jól van a villában, de az agyra gyanakszom, mert rendeset zakóztam, a jégen, és elméletileg ...hát nemtudom. Veszek egy hátsó kereket.:D
2011. júl. 15. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is igazán kattogó...hanem olyan kerregő hang,ütemesen,ahogy a hátsó kerék forog? Ha jól tippelem,akkor a hársó tengely van elgörbülve,én is jártam már így.

Ha szétszeded,nézd meg a kónuszokat,szinte biztos,hogy féloldalasan vannak kopva.

A csupasz tengelyt lerakod az asztalra,majd megemeled az egyik felét,amikor a tengely kezd(le)gurulni,látható,ha görbe.

5~600 egy komplett tengely kónuszokkal,anyákkal,+ a 2 golyókosár 3~400 körül.

2011. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. júl. 15. 23:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kónusz van megkopva kissé, de inkább pár golyó a bűnös. Nekem is volt már félig elkopva vagy kettétörve és ugyanezt csinálta.
2011. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de annyira rossz állapotban volt már az egész hátsó rész, hogy kicseréltünk szinte mindent, és megoldódott.
2011. júl. 19. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!