Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet a fűnyíró baja? Nagy...

Mi lehet a fűnyíró baja? Nagy gáznál csattog, füstöl és leesik a fordulat. Alapjáraton szépen ketyeg, de nagyon nehéz beindítani.

Figyelt kérdés
Nemrég volt gyűrűzve. Régi fajta, megszakítós Briggs motoros. Szelephézag vagy előgyújtási hiba vagy karburátor? A gyertya kormos, kondenzátort már cseréltem.
2011. júl. 24. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha túlnyomod a gázkart akkor szivaóra kapcsol!

Nézd meg, hogy jól van-e beállítva a gázbowden! (Jó, nem is bowden, hanem egy drót!)

2011. júl. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kapcsol szívatóra, mert néztem a pillangószelepet vagy mit. Azt csak jóval később kezdi el mozdítani.
2011. júl. 24. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:
A vezérlése is jól lett összerakva? Mert ha nem, az okozhat ilyesmit.
2011. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Állítottam most a megszakítóhézagon. Már könnyebben indul, de nagy gázon még mindig csattog, füstöl és nem akar pörögni.
2011. júl. 24. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:

1.) Megszakító hézag 0,4-0,5 mm-re beállítani.

2.) A holtpont előtt kb. 2 mm-el kell a megszakítónak nyitnia. Ez nem a teljes nyitás, hanem amikor megszakít, amit pl. próbalámpával lehet ellenőrizni. Beállítani pedig a gyújtás alaplap elforgatásával lehet! (Ha nincs próbalámpád, akkor áthidaló megoldásként berakahtsz egy vékony (cigaretta) papírt is a megszakítóba, és amikor elengedi, kb. akkor nyit.)

2011. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

U.i: A megszakító hézagot a teljes nyitásnál kell mérni!

:)

2011. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Wartburgos korszakomból eredően nem vagyok analfabéta a gyújtásállításhoz, csak az értékeket nem tudom ennél a motornál. Meg ez ugye 4 ütemű. A szelephézagot most 0,15- 0,20-ra állítottam. Még mindig kormolja a gyertyát, és nagy gáznál lecsökken a ford, csattog.
2011. júl. 24. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos,hogy vezérlés!!!
2011. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!