Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Wago vezeték összekötővel...

Wago vezeték összekötővel összeköthetek réz vezetéket aluminium vezetékkel?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor ajánlat?
2011. júl. 28. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapból nem ajánlott az aluminiumot rézzel kötni, bár hallottam már olyat, hogy létezik valamilyen toldó cucc hozzá, nem a wago.Esetleg kis teljesítményű vezetéknél jó lehet.
2011. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elvileg nem lehet gond, mert a két anyag nem találkozik, de ha tutira akarsz menni használj sorkapcsot(csokit).
2011. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, összekötheted. Nem lesz belőle semmi gond. Gondolom egy régebbi házban volt felújítás és egy új részt akarsz bekötni. Csak a fázist és a nullát nehogy felcseréld! :)


Kedves második! a Wago kötöző és a sorkapocs ugyanazt a célt szolgálja. Csak háromnál több vezetéket nehéz sorkapoccsal bekötni.

2011. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :-D

Ment a kezecske, mert hasznos volt. Igen van egy kis felújítandó rész és ott találkozik a két vezeték.

2011. júl. 31. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, akkor a régi vezetéket használd behúzónak, attól függ milyen "úton" fut, és a kismegszakítótól húzd át rézre, a legjobb, ha ott van a váltás.
2011. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen igen én is átgondoltam a és erre a megoldásra jutottam, de köszönöm Neked is a segítséget! :D

Ment a kezecske. :D

2011. aug. 1. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!