Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a teendő ha elvesztettem...

Mi a teendő ha elvesztettem egy ajtó kulcsát de betöretni nem akarom?

Figyelt kérdés

Mit lehet még tenni a betörésen kívül? Zár csere nagyon komplikált így, hogy árva van? ( és drága? ) Kulcsot pótolni lehet valamilyen módon? Vagy feltörni, mint a filmeken, hogy hullámcsattal meg stb...

A válaszokat előre is köszönöm . Fontos lenne.


2011. aug. 1. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hívj zárszerelőt. Nincs pót kulcs egy rokonnál?
2011. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pótkulcs... A zárszerelő nagyon drága? Mert az ajtó annyira nagyon nincs jó állapotban, tehát lehet, hogy akkor már egy csere lenne a jó megoldás.
2011. aug. 1. 12:05
 3/10 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, hívj lakatost vagy zárszerelőt mindenképpen. Egyéni akciókkal ne próbálkozz, mert esetleg beletörik a hajcsat aztán még több problémád lesz. Az ilyesmi inkább csak a filmekben szokott működni.
2011. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek egy ilyen milyen árban lehet egy lakatosnál?
2011. aug. 1. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy szakember kb.2-3 ezerért dolgozik óránként. /5 perc is egy óra/ Bp. kiszállás kb. 3ooo.- ft. /helyben/ + zárbetét....
2011. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen a zár. Például az ilyet: [link] két perc alatt kinyitja neked álkulccsal, nem fog sérülni sem a zár, sem az ajtó.
2011. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
valami ilyesmi lehet a zár... Nem hinném, hogy sokkal bonyolultabb, mert kerti ház ajtajáról van szó. És olyat nem lehet csinálni, hogy ő megmondja milyen kulcs való bele, és szerezni? mert nem biztos, hogy lesz pénz zár cserére.
2011. aug. 1. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a többiekhez. Hívj egy lakatost! Lehet, hogy a zárbetét is megússza. De ha cserélni kell, egy egyszerűbb darab 1-2 ezer forintba kerül. (Persze van 50 ezerért is, de egy kerti házba gondolom felesleges.)

A munkadíj sem hiszem, hogy olyan őrületesen sok lenne. Pár ezerből megúszod.

Előre nem tudják megmondani, hogy milyen álkulcs kell hozzá. És ahhoz is kell némi gyakorlat, hogy álkulccsal ki tudd nyitni.


Vagy maradsz a betörők közkedvelt egyik legegyszerűbb módszerénél. Leszereled a pajzsot, ha kívülről csavaros. A kilógó zárbetétet egy jó nagy csőfogóval megfogod és elkezded mozgatni. Letöröd a zárbetét kilógó végét, kihúzod ami a fogóban marad. Utána csak átfordítod a zár nyelvét és nyitva van. De akkor biztos, hogy új zárbetét kell venned, viszont megspórolod a munkadíjat.

2011. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a zárat bármivel ki lehet nyitni, kell egy kis fém bigyó, aminek be van hajlítva a vége, meg egy egyenes. Egyszer próbáltam, nulla gyakorlattal kb. 5 perc próbálkozással kinyitottam egy ilyen zárat. Ezért linkeltem be, mert ezt a lakatos is azonnal meg tudja csinálni. És ha kifizetsz kétezret érte, az is olcsóbb, mint új zárat berakni.
2011. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon ügyes vagy.

Azon amit belinkeltél nem nagyon látszik, inkább csak az árából sejthető, hogy:

- hány csapos,

- van-e benne fúrásvédelem,

- van-e benne letapogatás elleni védelem,

- van-e benne maghúzás elleni védelem,

- saválló-e a szerkezete,

- van-e benne, rajta törésvédelem,

- van-e benne bumping key elleni védelem,

stb.


Szóval látatlanban elég sok mindentől függ, hogy kinyitod-e a zárat "egy darab dróttal" vagy sem. A kérdező a kérdéséből kiindulva nem ért ennyire ezekhez a dolgokhoz, ezért javasoltuk neki, hogy forduljon szakemberhez.

2011. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!