Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üveg ajtó hangszigetelés,...

Üveg ajtó hangszigetelés, üveg duplázással házilag?

Figyelt kérdés

Az lenne a gond hogy zenehallgatás közben a mély hangok miatt berezeg az egész házban minden beltéri ablak, mivel ezek csak 1 vékony üveget tartalmaznak. Arra gondoltam hogy a szobám ajtajára ráfogatnék még 1 vastagabb plexi lapot, csak nem értek hozzá , segítenétek?

Fontos hogy fényáteresztő legyen, a folyosó innen kapja a fényt.

Ha veszek valami plexi lapot hogy tudnám az ajtóhoz fogatni , hogy ne adja át a rezgéseket? Gondolom valami habszivacs féleség kéne még az üveg és az ajtó közé.

Milyen üveget ajánlanátok ? És ha lehet olcsó legyen, néztem a hangcsillapítós üvegeket de NAGYON DRÁGÁK!


2011. aug. 17. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A mély hangok miatt rezegnek az ablakok, azt meg egy üvegcserével nem tudod megszüntetni!

Vegyél vissza a subwooferből!

2011. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom megszüntetni, elég lenne ha csak az én ajtómon rezegnének az ablakok :D Tényleg iszonyú a helyzet, olyan vékony ablak van az ajtón hogy szinte semmit nem ér....

50%-on hallgatom a zenét már zavar mindenkit, így nem lehet élvezni az olyan stílusú zenéket amiket hallgatok.

2011. aug. 17. 21:19
 3/10 A kérdező kommentje:
jah és mögöttem új , müanyag, dupla ablakos hőszigetelt ablakok vannak, 4 nagy darab, azok nem rezegnek be csak max hangerőn.... és akkor sem olyan mértékbe mint az ajtón lévők.
2011. aug. 17. 21:20
 4/10 A kérdező kommentje:
dupla üveges*
2011. aug. 17. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Használj fülhallgatót.
2011. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hőszigetelést is jó lenne megoldani, nem a folyosót szeretnénk fűteni télen..... Gondolom azon is segítene 1 vastagabb plexi vagy üveg lap azt nem tudom hogy rakjam rá az ajtóra. De ezért is írtam a kérdést, olyanok válaszára számítanék a jövőben akiknek van ilyen téren tapasztalata, csinált már ilyet, vagy az ismerőse csinált ilyet. Esetleg van valami jó, építő ötlete.
2011. aug. 17. 23:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még hogy ha fúrással rögzíteném mondjuk a plexilapot, tennék az ajtó közé 1 vékony parafa csíkot, így az is elnyelne valamennyit a rezgésekből.Az ablak közé valami ragasztó is kéne gondolom, mit ajánlotok ?
2011. aug. 18. 01:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Plexi-t ne, mert az üveg tömege az ami megállítja a hangot.


Reptér mellett lakunk itt 3-as üveget szereltek az ablakra, gumiágyon körben.

2011. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor üveg lesz. Csak ott nagyobb gondba leszek a felhelyezéssel, nem merném megfúrni az üveget... Olyan gumiágyat lehet valahonnan szerezni? Nincs véletlenül ráírva hogy ki gyártja?
2011. aug. 25. 03:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Nem kell túlmisztifikálni:

Ablaktömítéshez lehet a barkácsboltokban kapni szivacs és gumi D P profilokat. Ez utóbbi kettő a jobb minőség.


Megfúrni én sem javaslom, de egy csavar és nagyobb műanyag díszalátét és csavartakaró jó lehet, filléres dolog. Az üveg kerületén 30-40cmenként rakott csavar tartja és odaszorítja a gumi profilhoz (leginkább a tapadás miatt)


Nehéz így leírni, de hasonlót csináltak a repteresek és nem nagyon csúnya.

2011. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!