Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Porfödémre hány centi aljzatbe...

Porfödémre hány centi aljzatbetont kell önteni laminált parketta alá?

Figyelt kérdés
Illetve milyen beton kell hozzá? Jó-e a zsákos beton, vagy önterülő padlókiegyenlítő is elég? (A lakás 1950-ban épült)
2011. júl. 4. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
5cm. Beton legyen.
2011. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem jó így.A pórfödém fából van,fa gerendákon deszkák,azokon sárzás.A beton nehéz,tehát a sárzást le kell venned előbb,a helyére nylon fólia,hogy a deszka ne ázzon át,arra vasháló,de még jobb,ha a vasalást megerősíted a fa derendák irányára merőlegesen legalább méterenként 12-es betonacéllal.Erre 6(!) centi beton legalább,arra a parkett alá szokásos lépéshang-és páraszigetelő réteg.De,nem feltétlenül kellene betonozni.A sárzást kellene simává és síkká tenni,ugyanúgy sárréteggel,egyenesre eldolgozni,semmi nem kell alá,csak portalanítani a meglévőt.A sár löszből készüljön,2 centi vastagságban.Ha kiszáradt,mehet rá a hang és páraszigetelő réteg.Olcsóbb,és nem rosszabb megoldás,mint a beton.
2011. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha porfödém alatt azt érted, amit az előző írt, akkor ez így nem biztos, hogy jó megoldás lesz, hogy a meglévő födémre elterítesz egy réteg betont. Mindenképp fordulj szakemberhez, mert ebből nagyon komoly statikai problémák is lehetnek!


Nálunk az a helyzet, hogy egy régi több, mint 100 éves házat bővítettek ki. Az új részen már mindenhol rendes vasbeton födém van, fölötte be is van építve a tetőtér. A régi részen, két szoba fölött viszont maradt a régi födém. Ez úgy néz ki, hogy fa gerendák vannak, alul-fölül bedeszkázva. Alul vakolva, fülöl pár centi földréteg van rá hordva. E fölött használaton kívüli padlástér van, beépíteni nem lehetett. Szerintem nem is alkalmas arra. Ott csak óvatosan lehet mozogni, mert minden lépésnél mozog az egész. Egy megrakott könyves szekrény, esetleg egy nagyobb akvárium, teli kád víz alatt lehet le is szakadna. Annak idején az ilyen fa födémeket nem is arra tervezték, hogy parketta és lakótér legyen rajta.

A lényeg, hogy annak idején a 80-as években, mikor a házat építették, bővítették, már igazán nem tartott volna semmiből a két szoba fölé is vasbeton födémet húzni, de nem lehetett. A falakat is úgy rakták a régiek, az alap is olyan volt, hogy nem erre tervezték és statikailag nem bírta volna el a vasbeton födém súlyát.


Ha betonfödémet akarsz, azt úgy kellene megoldani, hogy ledobni a tetőt, lebontani a mostani fafödémet teljesen. Vasbeton gerendákat rakni, közé béléstestet, kívülre betonkoszorút, a födémre pár centi beton, majd teljesen új tetőszerkezetet.

Persze mindezt akkor, ha a ház többi rész, alap, falak alkalmasak rá!

2011. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tettem föl a kérdést. Nem tetőtér, csak a ház fafödémes, és a 3. emeleten vettünk lakást, és az ott lévő laminált parkettát szeretnénk kicserélni. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 5. 09:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen házat még nem láttam. Lehet nekem most sem teljesen világos. Ha fa födém van, mért akarsz rá betont?

Ha cseréled a régi parkettát, minek alá beton. Ha van is némi egyenetlenség, azt az alá kerülő vékony szivacsszerű réteg (nem jut eszembe a neve), úgyis felveszi. De ha parketta volt, akkor gondolom így is elég sima.

Ha mégis betont akarsz rakni akkor minél vékonyabb rétegben tedd a súlya miatt. Aljazkiegyenlítő vagy esztrich vékony rétegben. Bár én félnék, hogy átnedvesíti az alattam lévő plafonját. Na meg ha deszkára rakod, a fa valamennyire rugalmas, terhelés alatt hajlik is. Ellenben a beton nem. Szerintem fel fog repedezni.

Bocs, ha én vagyok ilyen értetlen. Segíteni próbálnék, de még tényleg nem jártam ilyen több emeletes fafödémes házban.

2011. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy kell alá valamiféle kiegyenlítő (beton) réteg, mert a jelenlegi parketta le van süllyedve, mert valószínűleg nem jól lett lerakva, és a laminált parketták alá, ha jól tudom, szoktak önteni kiegyenlítő réteget.

És köszi a választ!

2011. júl. 5. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!