Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Segít valaki kiszámolni?...

Segít valaki kiszámolni? (szekrénykészítés)

Figyelt kérdés
szeretnék szekrényt csináltatni bútorlapból de a matek nem az erősségem..:)2.2m magas 2m széles és 0.6m mély gardróbot szeretnék,tolóajtóval,egy hosszú végigérő polccal,többi akasztós lenne.hány négyzetméter bútorlap szükséges ehhez?
2011. aug. 26. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kb. 11, ha lesz alja és teteje, de hátulja nem. De nem csak ez számít, mert annyi bútorlapot kell venned, hogy minden formát ki tudj vágni, hulladék biztosan lesz.

Másrészről viszont a bútorlap vásárlásban leginkább a kivitelezővel konzultálj.

2011. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha méretre vágatod a bútorlapot, akkor ugye nincs hulladékod, de azért fel szoktak számítani 20% vágási díjat (legalábbis, ahol én szoktam vágatni). 2 m széles szekrény nagyon nagy. Abba pedig egy végigérő polcot nem jó beletenni. Tekintve, hogy csak 60 cm mély, ez túl nagy fesztávolság a polc alátámasztásainak. Le fog hajlani középen és ha rápakolsz nem lesz nagy teherbírású. Inkább középre függőlegesen is kellene egy lap, így 2*1m es szekrényed lenne és 2*100*60cm-es polcaid. Tolóajtót bútorlapból nem tudom hogy gondolsz. Hova csúszna?

A hátlapot általában farostlemezből szokták csinálni a szekrényeknél gazdasági és súly okok miatt. A farost olcsóbb, könnyebb, de teherbírása nincs. Amúgy anyagszükséglet: 6,25m2 (hátfal nélkül)+ 4,4 az ajtók felülete.

2011. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 waland ***** válasza:
100%
Azért egy tolóajtós gardróbot csak úgy a semmiből összerakni izgalmas lesz :). Azzal mindenképpen számolni kell, hogy ekkora szekrénynél már a tolóajtó-vasalat sem lesz két fillér, mert ezt nem lehet megoldani kis műanyag görgőkkel ( pontosabban mindent lehet, de nem bírod majd kinyitni, mert állandóan szorulni fog, és hamar el fognak kopni-törni a kerekek. Továbbá az előttem szólónak is nagyon igaza van, 2m hosszan nem szokás polcot rakni, mert már a saját súlyától is le fog hajlani, de az akasztó rúd is ki fog esni a tartóból, ha ráakasztasz pár ruhát, legalább egy válaszfalat érdemes betenni középre. Én látatlanba azt ajánlanám, hogyha ismersz olyan asztalost, aki már csinált ilyet, és szívesen elmagyaráz pár alap dolgot, akkor inkább konzultálj vele előtte, legalább a tolóajtó-vasalat felszerelését mindenképpen érdemes jól átbeszélni.
2011. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

két 1 méteres részből fog állni,csak az ajtókkal van probléma még

2011. aug. 28. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!