Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom pontosan kiszámol...

Hogyan tudom pontosan kiszámolni hány nm a házunk teteje?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
geometria 5-6osztály. leméred és kiszámolod
2010. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egyszerű sátortető, akkor csak "két, egymásnak döntött négyszög", amiben a csúcstól az alapig képzeletbeli vonalat húzva 2 db derékszögű háromszöget kapsz, aminek az átfogója a tetősík. A háromszöged magasságát és az alapját centivel kiméred és Pütagorasz tételét használva (a2+b2=c2) egy pillanat alatt megvan a tetősík döntött élének a hossza. A vízszintes élét az ereszcsatorna mentén centivel leméred. A két él hosszának szorzata (érdemes rögtön m-re átváltva számolnod, így nem zavarodsz bele az átváltásokba) megadja az egyik oldali tetősíkod területét. Mivel a másik oldalon is van egy ugyanilyen, kettővel megszorzod.


Ha háromszögű síkokból áll össze a tetőd (pl. régi kockaház, vagy modern amerikai típusú), akkor alap x magasság osztva 2-vel megadja egy háromszög területét.


Ha sokféle, tördelt síkból áll össze a tetőd, egyenként, szorgalmasan kiszámold a felületeket és a végén összeadod őket.

2010. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
második válaszolonak nagyon köszönöm
2010. jún. 23. 17:29
 4/5 anonim válasza:
Méterrúúúúúúd!!!
2010. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok csak én egy mozgáskorlátozott nő vagyok ja és a tüzépeken se tudták megmondani,hogy számoljam ki,szóval nem csak én vagyok ...
2010. júl. 1. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!