Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen festéket használjak...

Milyen festéket használjak dekorációs falfestéshez?

Figyelt kérdés

Baba szobába készülök, dekorációs falfestést készíteni. Mivel "sajnálom" a pénzt arra hogy hivatásossal festessem meg a képet, és nekem is van kézügyességem, gondoltam megpróbálkozom vele saját kezűleg. Csak azt nem tudom, milyen festékkel fessem. Olvastam hogy akril festéket, ill. diszperziós festéket használnak, de nem tudom ezeket pontosan hogyan. Itt arra gondolok, hogy pl. az akrilfestékeket (én legalábbis ilyet láttam) nagyon kis tégelyekben árulják, de gondolom ezeket csak a kis felületű részekhez használják. A diszperziós festékeket pedig ,gondolom, festékpasztával keverik ki. Nem vagyok biztos benne, hogy jól gondolom-e, ezért kérem valaki olyannak a tanácsát akinek esetleg van ebben tapasztalata.

Köszönöm szépen!


2011. aug. 28. 19:00
 1/5 anonim válasza:
Használhatod az egyszerű temperát nagyon klasszul lehet vele festeni a falra.Én már rengeteg fal festményt készítettem temperával és mindenki megvolt vele elégedve.Sok sikert kívánok neked,és ha van kérdésed nyugodtan írhatsz szívesen válaszolok.
2011. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a temperából nem kell sok? Mármint úgy értem, hogy ugye annak se valami nagy a kiszerelése. Gondolom egy színből egy tubus nem elég. (persze ez függ a kép méretétől)Vagy neked , hogy jött ki?
2011. aug. 28. 20:22
 3/5 anonim válasza:
100%
Nem kell sok és én azt csinálom hogy amikor fehérrel világosítok /mert általában abból kell a legtöbb/akkor használom a megmaradt beltéri fehér falfestéket.Simán eltudod keverni a temperával és ha van másmilyen maradékod azt is felhasználhatod.
2011. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Jó alkotást neked továbbra is :)+
2011. aug. 30. 13:30
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm és sok sikert.
2011. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!