Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen festék/lazúr lenne jó...

Milyen festék/lazúr lenne jó nekem? Hol tudnám beszerezni?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok. Van néhány fából készült tárolóm (pl fűszerpolc, konyhai papírtörlő tároló stb.) Illetve, van egy kazettás fa ajtóm. Ezeket szeretném lefesteni fehérre. Mindegyiknek világos fa színe van. Olyan festéket szeretnék, amivel, ha lefestem ezeket, a fa mintája (erezete) megmarad. Tehát, látszódni fog rajta ezek után is, h fából van. Már kérdezősködtem egy asztalosnál, de neki nem volt ilyen festéke, csak sötét (pl dió) színben..

Nem szeretném, ha olyan hatása lenne az ajtónak, mint a panelekben, azok a sima, műanyaghatású, fényes ajtók.

Köszi!


2011. szept. 3. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hali restaurátor vagyok és fehérszínű lazurt vegyél, Sadoline vagy Lazurán márkát a kettő legjobb a lazurok terén és nem tünteni el a fa erezetét, jah és vegyél a festékhez lakkbenzin higitót azzal higítsad fel a festéket, majd pedig azzal tisztítsd át a felületet festés elött, de fontos, hogy hadjad rendesen megszáradni a lakkbenzint mert különben foltos lesz(tapasztalat) szóval csak ennyi, és szerintem 2 réteg elég mindengyikre, amugy festékboltban vegyél, ne ilyen bevásárló központokban
2011. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!