Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért világosabb a festék,...

Miért világosabb a festék, mit műveljek?

Figyelt kérdés

Tavaly festették színezett mésszel mogyorószínűre a szobánkat. Azóta véletlen bántottam és most lejött a festék pár helyen, szóval fehér. Maradt ki festék, most elővettem, alaposan felkevertem és ráfestettem két soron a szóban forgó falrészletre.

De néhány árnyalattal világosabb lett az eredmény, mint amilyen a fal, eléggé elüt. Pedig tuti az a festék.

Hogyan orvosoljam ezt a problémát?


2011. okt. 10. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg lejárt a festék szavatossága?

Ha kevert a festék akkor nem könnyű ugyan olyan árnyalatot kikeverned. Én azt hiszem inkább kifesteném újra az egész szobát.

2011. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bánomisén ***** válasza:
Várj, a friss festés mindig vilgosabb, mint a régebbi. Ráadásul még tiszta is. Idővel a frissen festett rész is bekoszolódik és nem üt el.
2011. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az egész szobát biztos nem festem ki, mert tavaly volt festve, indokolatlan lenne. Barna színezőt gondoltam még hozzárakni, de nem értem, hogy világosabb ennyivel. Szerintem nem üszkösödik ennyit 1 év alatt a fal, hogy ennyivel sötétebb legyen. :D
2011. okt. 10. 13:23
 4/11 bánomisén ***** válasza:
100%
Nem üszkösödik, hanem porosodik. Hacsak nem sikálod végig a falakat havonta, akkor bizony besötétedik, csak nem veszed észre, hiszen egyformán változik a színe. De ha nem hiszel nekem, húzz el egy szekrényt, és nézd meg, mögötte mennyivel világosabb a fal, hogy nem éri annyi por :-)
2011. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Számomra ez akkor is hihetetlen. :D

Most egy 30x30as részlet elüt a faltól, meglehetősen hülyén néz ki. Képet se tudok odarakni, mert elég lent van.

Port meg szintén indokolatlan volna a felületre helyezni. :D


Ha érkezik többektől válasz, mely szerint az évek során sötétedik a fal, akkor elkezdem elhinni.

2011. okt. 10. 14:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, elhúztam a szekrényt mielőtt megírtam az előző komment.
2011. okt. 10. 14:47
 7/11 bánomisén ***** válasza:
Nem kell elhinned, nekem tökmindegy, mit csinálsz, kérdeztél, én meg válaszoltam :-)
2011. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés... lehet, hogy nem lúgálló pigmenttel színezték a meszet és megmarta a színezőt de akkor a falon is kikellett volna világosodnia :/
2011. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 FESTÉK DOTOR face válasza:
A probléma a mészfestékben van, mert mint természetes anyag folyamatosan kémia reakcióban van és a felülete durvább mint a diszperziós festékeknek ezért elszíneződik, porosodik. Keverj bele egy csöpp színezőt még a maradékba és kísérletezd ki a jó színt.
2011. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

FESTÉK DOTOR face, a neved azt jelzi számomra, hogy higgyek neked ebben a témában. :D

Egyértelműen ez a megoldás, holnap hozzájutok színezőhöz, kikeverem a megfelelő kompozíciót, és berántom a kérdéses falfelület.

Peace! :D

2011. okt. 11. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!