Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a vízzel...

Mi a különbség a vízzel higítható és a lakkbenzinnel higítható festékek között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 16:56
 1/9 dirtboy ***** válasza:
leginkább az amit leírtál.
2011. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit vizzel lehet higitani az falfesték amit meg higitóval az fára fémre való zománc v olajfesték.
2011. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fára, fémre is van vizes bázisú festék.

Mit akarsz megtudni azon kívül, amit leírtál? Az a különbség, hogy mással kell hígítani. Az egyiket vízzel, a másikat szerves oldószerrel.

2011. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És valamelyik jobb mint a másik?
2011. szept. 5. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kategória függő és márkafüggő mindegyikbe van szarabb és jobb minőség ez árban is megmutatkozik;)
2011. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a oldószeres festékekre esküszök! Sokkal tartósabb.
2011. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Általában a lakkbenzines zománcok kötőanyag gyanta vagy gyanta alapú. Ezért ezek az anyagok sárgulnak , kb. két év és a fehérből vajszínű lesz. Száradási idő egy nap. Teljes kikeményedése akár egy hónap is lehet. (ezért tudod a körmöd belenyomni két hét múlva is).

A vizes bázisú zománcok akril vagy poliuretán alapúak. Ezek gyorsabban száradnak, nem büdösek, nem sárgulnak olyan hamar. 2013-tól előreláthatólag vizes bázisú lesz minden fajta zománc 90 százaléka. A poliuretán alapú drága (4-5 ezer /L) , de ütés, kopás álló.

2011. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt így még nem gondoltam végig, de a gyakorlati tapasztalat alapján teljes mértékben megerősíthetem, amit az előző írt.
2011. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És környezetkímélőbb, mint az oldószeresek, és nem annyira egészségtelen. Nem kell beszívni az ártalmas gőzöket. Ez sem mellékes!
2011. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!