Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 2500 wattos villanysütőhöz...

Egy 2500 wattos villanysütőhöz milyen átmérőjű alumínium vezeték szükséges?

Figyelt kérdés
És lehet e fali konnektorról üzemeltetni vagy direktre kell kötni?
2011. szept. 13. 16:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

2500Watt= 10.8 Amper, tehát jó hozzá az 1.5-ös MCu. (réz)vezeték.

Azt még lehet dugvillával szerelni, a gyártók is sokszor avval gyártják. Viszont én nem teszek arra az ágra semmi mást. Ha egy régi rendszerről van szó, akkor át kell nézni a megszakítóig, nehogy valahol a kötéslazulás gondot okozzon. Ha van még valami rákötve az ágra, és nincs lehetőség leválasztani, akkor tudomásul kell venni, ha megy a sütő, nem lehet használni más nagyobb fogyasztót.

2011. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gakos55 válasza:

Csak okoskodni akarok. A kérdés se jó. Sztem az úgy nem értelmezhető, h. 2500 wattos villanytűzhely. Egy tűzhelyen van 2 -3 platni és sütő. A tűzhelyeket a rendelkezésre álló hálózat lehetőségei szerint 1, 2, és 3 fázisú bekötésre alkalmas "kialakításban" szállítják. Ez azt jelenti, h. fázis és így teljesítmény függvényében a platnik és a sütő reteszelhető. Vagyis pl. egy 1 fázisú lehetőség esetében, lehet, h. 2 db 1000 W-os platni, vagy onállóan egy 1500 W-os sütő mehet.

Ezt csak azért írom, ha nincs naponta lagzi és nem kell az összes platni és a sütő 1xrre, akkor kisebb teljesítményű bekötés is elég lehet és nem kell órát, biztosítékot, vezetéket, aljzatokat cserélni. Ettől még a matek igaz, egy 1,5-ös Alu vezeték 13 A-t. 2500 Wattnál határeset szerintem, cos fi 0,98 és 0,7-es egyidejűség mellett, az 15,5. Ezért lényeges, h. a 2500 watt az "egyben van" vagy "darabokban". Ritka a 2500 Wattos sütő.

2022. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!