Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Osb lapot mivel érdemes...

Osb lapot mivel érdemes festeni, hogy ne legyen ronda 5 év múlva?

Figyelt kérdés

Nem lenolajra és nem vizesbázisú vastaglazúrra gondolok!


Milyen jó minőségű festéket ajánlanátok?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 13. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Osb lapra érdemes jó minőségű festéket kenni egyáltalán?
2011. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Festék??? Szerintem totál ronda lenne!

Csak lazúrt ajánlanék semmi mást!

2011. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan a kérdésre lehetne válaszolni?


Olajfesték? Oldószeres vastaglazúr? Egyéb ötlet?


Én sem rajongok az osb-ért de most ez a kérdés!

2011. szept. 13. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
OSB-re festhetsz akármivel az mindenképp ronda lesz. A jó minőségű festékek persze javíthatnak az eredményen, de messze nem lesz szép.
2011. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem igaz! Én lefestettem bordóra (asszem Tikkurilla volt). É s marha jól néz ki!
2011. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Eddig én is kézzel lábbal tiltakoztam, hogy osb-vel burkoljunk..., mert láttam valahol kerítést belőle és marha ronda lett pár év múlva. De mot viszont láttam "szép" kerítést belőle, természetesen a festés, (festék) ami hogy úgy mondjam dobott rajta, csak arra lennék kíváncsi, hogy 5-(10) év múlva mennyire dobja le, és lesz ronda! Vagy teljesen mindegy hogy mit kenünk rá?


Ha jól tudom az osb készítésénél a ragasztásnál parafint (is) használnak, és ezért nem mindegy mivel kenjük le.


Jó lenne tudni mivel érdemes! Nem kerítés lesz belőle...

2011. szept. 13. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve, hogy lefestettem és még szép. De arra is emlékszem, hogy legalább 3 vagy 4 rétegben lett lefestve. Az első két réteg tényleg nem nézett ki jól. S az első réteg tényleg "megcsúszott" a felületén, mint a lakkon. De a több réteg teljesen elfedte a foltokat. (A Tikkkurillás vagyok)
2011. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 13. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

jól kivitelezve csodaszép eredményt kapsz!

Jómagam mikor 5 éve új házat vettem főleg az ár miatt választottam az OSB-t.Az égész ház.összes helyiségét ezzel burkoltam be 1,2 m magasan, egy részét sima lenolajjal más részét Tesco-s 5l-es lazúrral kentem le és meseszép lett.% éve változatlan, csupán az ablakkokkal szemben fakult itt-ott kissé.Tehát a lazúrt ajánlanám!

2011. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Valaki tudna képet feltenni, v linkelni? Nagykapun kell cserélni a fát, mert lejárt az ideje és a kutya is kirágta sok helyen. Az aluprofil q. drága. OSB-ből jó lenne, csak kopaszon(lenolajjal átitatva) vállalhatatlan lenne.
2011. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!