Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pur habból dekoráció?

Pur habból dekoráció?

Figyelt kérdés
Ügyes kezű férfiak, kreatív hölgyek segítségét kérem. :) Születésnapi bulira házilag készítjük a dekorációt. Szeretnék egy nagy "boldog születésnapot!" feliratot készíteni és itt olvastam, hogy valaki feliratot ebből az anyagból készített. Ehhez kérnék segítséget, mivel nem ismerem az anyagot, hogyan lássak neki? Egy kartonra érdemes rányomni? mennyi idő alatt köt? le fog jönni róla a papír vagy majd körbevágom? A hab végül be lesz vonva, dekoráljuk ígynem fog látszani. Ha megkötött mennyire törékeny?
2011. szept. 15. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
a purhab lényege, hogy kinyomás után megdagad, és kitölti teljesen azt a helyet ami van. (ablak melletti rés) Ha csak kinyomod a kartonra, megdagad mint a kenyér, de elég béna lesz. Lehet írni is vele :)
2011. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, de hányszorosára dagad kb.? ha nyomok egy fél cm csíkot?
2011. szept. 15. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt próbálni a legkönnyebb mert ha nagyon nyomod de lassan irsz olyan vastag lesz mint a karod,kicsit kipróbálod hogy mennyire dagad után tudod szabályozni.

de amúgy kivitelezhető szerintem és ha nem elég vastag mellé nyomsz még egy csíkot.

2011. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és kb vastagságtól függően törékeny de olyasmi mint a hungarocell.
2011. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz holnap kipróbálom és megírom mi lett :)
2011. szept. 15. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vágd ki 2-3-5-10cm hungarocellből a betűket, ha pontosnak kell lennie, a purhab eléggé öntörvényű :)


Flakonjára rá van írva kb. 40l-re elég 1 flakonnyi purhab a jobb minőségűből: azaz legalább 20cm vastag lesz az egy centis kinyomott csíkod.


Bár a megszáradt purhab is vágható szikével. Én akváriumdekorálást (hátteret) csináltam vele. Festhető akrillal pl.

2011. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!