Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Segitsééég! Fa tetejű asztalom...

Segitsééég! Fa tetejű asztalom van, vasaltam rajta és felpúposodott két helyen a teteje. Valamit birok vele csinálni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nem tudsz vele mit csinálni.
2011. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Veszel egy újat, és többet nem vasalsz asztalon, vagy teszel alá vastag pokrócot.
2011. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Raktam rá pokrócot meg abroszt is+nem túl magas hőn vasaltam.Na,de most már mindegy
2011. szept. 16. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a férjem asztalos, és azt üzeni, hogy akkor az nem fa.


akkor vszínű furnér volt,

ha a fa meleget kap, nem púposodik fel, hanem ég és szikkad,


bár ha vizet kapott a vasalóbol, elég sok víz kéne ahhoz hogy felpúposodjon.


csiszolni kell rajta. és lakkozni, pácolni ilyesmi..


hát nem sokat tudtam segíteni :)

2011. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Majdnem úgy van ahogy az előző mondja.

Nem igazi fa volt hanem vagy furnér vagy ami valószínűbb, hogy ún. préselt bútorlap famintával, de valójában az egy műanyag bevonat és annak kevesebb is elég mint a furnérlapnak, hogy deformálódjon vagy a ragasztó vagy a műanyag.


Nem igazán javítható.

2011. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

az asztalos vagyok

igen vszínű akkor fóliázott MDFlap volt.

akkor a ragasztó felengedett, és attól púposodott fel


nem lehet vele semmit csinálni

legközelebb használj vasalódeszkát :)

2011. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:(( Igen,préselt bútorlap volt.Máskor is rajta vasaltam,soha nem lett semmi baja.Picit sikerült lapitani rajta,de igy is ronda.Nagyon sajnálom!!!:( Majd letakarom teritővel.Ha véletlen valakinek mégis lenne valami ötlete mivel lehetne rajta szépiteni,örömmel fogadom!:)
2011. szept. 16. 21:26
 8/9 anonim válasza:
sztem vehetszrá butorlapot és rárakod azt vagy hülyeséget mondok?
2011. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
helló. asztalos vagyok. hogyha furnérozott forgácslapról van szó, akkor érdemes vékony vágásokat ejteni rajta húrirányban, és fa ragasztót juttatni a felpúposodott furnér alá, majd egy akkora egyenes fadarabot/legjobb egy bútorlap darab/ ami befedi a sérült felületet pillanatszorítóval rászorítani, amíg a ragasztó meg nem szárad. érdemes a bútorlap alá rakni egy újságpapírt, hogy a kinyomódott felesleges ragasztó ne ragadjon hozzá a bútorlaphoz. ha kicsit több időt tud ráfordítani, akkor a száradás után az egész felületet fel lehet csiszolni , és újra lakkozni. szakszerűen így szoktam csinálni. ha pedig vákum fóliás, akkor is hasonló az eljárás. injekciós tűvel juttatjuk a ragasztót a felület alá, és úgy préseljük. remélem tudtam segíteni. üdv.
2011. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!