Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a neve a villanyórába...

Mi a neve a villanyórába sínjére pattintható leggyakrabban 7,14 pólusú közösítőnek?

Figyelt kérdés

Nullát és földet szoktak vele (piros v. zöld / kék a színe) csavarozással megy bele a vezeték vagy szorosan csúszik.


Milyen túlfesz/villámvédelmet lehet ugyanide építeni ami ér is valamit, de nem túl drága?


2011. szept. 19. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerelősínre (kalapsínre) pattintható sor(ozat)kapocs, vagy ipari sorkapocs a neve.

[link]

Túlfesz védelem:

[link]

2011. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, és nem reklám, csak elsőre ezt dobta a Google!

:)

2011. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a túlfeszültségvédelem ami ér is valamit az bizony drága. A villámvédelemmel kapcsolatban olvsd el ezt: [link]
2011. szept. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment az egyes jel.


Vajon fázist is lehet ilyen sorkapoccsal közösíteni? A "csoki"-s megoldás az csúnya... Vagy mégis inkább azt egy Gurman (jól írtam?) táblára?

2011. szept. 20. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:

A gurman az aki szeret jókat enni!

Amit keresel az Guman tábla!

:)

Bár már az is elavult, nem szokás mindent egy áramkörre kötni. Mostanában elosztókat használnak áramkörönként külön kisautomatával!

2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, egyre inkább azt látom, hogy majd' minden egyes fogyasztóra, konnektorra, lámpára külön automatát raknak. Amúgy a tervem egy 32nm amerikai konyhás nappali áramozása.


A konyha miatt a FI relé alap, a nappali műszaki berendezései miatt meg a túlfesz (áramvédelem). Praktikusan a helységben, hogy ha valami lemegy ne kelljen a légvezeték bejöveteli pontjához kívülre zarándokolni.


Arra gondoltam, hogy 1-1 automata lesz egy dupla v. tripla konnektornak a nagyfogyasztóknak (mikró, grill..) 16A egy hasonló meg a konyhai konnektornak (botmixer, kenyérpirító.. 10A ) egy a spájznak (hűtő 16A) egy a konyha/spájz világításának (6A), egy "erős" konnektor a nappaliba porszívónak/későbbi légkondinak (16A) és kettő 2-2 konnektornak (10A). Ja, meg a világításnak (6A) ez összesen 8db. Elég ennyi?

2011. szept. 21. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Ne haragudj meg kedves barkácsoló hangulatban lévő barátom, de a villanyszerelés az 1 szakma.Most nem a pongyola megfogalmazásodra(erős konnektor) gondoltam.Ha nem akarod felgyújtani a lakásod hívsz 1 szakembert elmondod a az elképzelésed, ő mond 1 árat, és hidd el olcsóbb lesz mintha megveszel 1 csomó alapanyagot kötözgetsz fűt-fát össze vissza majd nem biztos hogy működik.Az érintésvédelemről, tűzveszélyről már nem is beszélek.

Villszer.

2011. szept. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, de elvileg az én szakmám is ez lenne, csak épp 25 éve nem foglalkoztam vele és egy napot nem dolgoztam benne (de azért otthon maszekoltam: eddig működik minden). Szóval nem tákolásról lenne szó, mint Te is látod ezek inkább csak részletkérdések.
2011. szept. 22. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem vagy gyakorlott a szakmádban, hogy még a megnevezéseket sem tudod, tényleg ne kezdjél bele. Hiába a szakmád a villanyszerelés, ha nem szerelsz gyakran, ne vágj bele. A szerelvények, kötőelemek, stb. neve azóta sem változott. Ugyanúgy hívják őket, mint akkor, és ha ezeket elfelejtetted, akkor valószínüleg más lényeges dolgokat is, amik fontosak. Kérlek, inkább hagyd arra, aki ért hozzá.

Vill.szer.

2011. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!