Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban lakunk, wc csere...

Panelban lakunk, wc csere volt, Alföldi mélyöblítésű van. Kibélelés nélkül felfröccsen a víz, de lehúzáskor a padlóra is ki szokott fröccsenni + nagyon hangos is. Van valami halkabb lehúzó, mert este zeng a lakás amikor a gyerekek már alszanak?

Figyelt kérdés
Dobunk bele papírt, lehúzáskor lecsukjuk a wc deszkát, de a nagy zajjal nem tudunk mit kezdeni. Ja, Schell szelepes a lehúzó.
2011. szept. 20. 15:39
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Sajnos ennek a szelepnek ez egy kellemetlen tulajdonsága! A működés elvéből fakad a zaj. A beömlő víz kicsapódását igazából az öblítőcső becsatlakozásánál kellene kikísérletezni, hogy a vízmennyiség csökkentése vagy a vízsugár iránya segíthetne ezen. Valószinűleg szaki kellene, hogy lássa!
2011. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Shell-szelep csak erős víznyomásnál tud jól öblíteni, de gondolom ez adott, ezért is választottátok ezt a megoldást. A magas nyomás viszont nagy zajjal és néha kifröccsenéssel jár. Térjetek át tartályos öblítésre, és ha halk rendszert akartok, alacsonyra beépített jó minőségű tartályt válasszatok. Mi (szintén panelben) a legolcsóbb beépíthető tartályt társítottuk egy hagyományos (laposöblítésű és nem is konzolos) wc-hez s mivel így a zajt keltő töltőszelep is burkolat mögött van, nagyon csendes lett a rendszer.
2011. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szelep a hibás: megoldás a minél alacsonyabb öblítőtartály. A beépített tartály kőzetgyapottal becsavarva viszont drágább, de verhetetlenül halk.


(amúgy sztem a wc is ludas, én kifejezetten utálom ezt a típust: a keményebb ürített anyag majd' kiugrik a padlóra ráadásul a mélyöblítés miatt csobban - hajlamos az ember hátsófelét összecsapni)


Elnézést a túlzott őszinte véleményért és a téma boncolgatásáért, de az igazsághoz ez is hozzátartozik!

2011. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Cseréld le minél előbb!Mert a szomszédokat is zavarja!


(Felettünk egy 29 éves kölyökképű hülyegyerek lakik,de ő szándékosan rakatott rá ilyet,éjszakánként el is kezdődik az őrület,azzal játszik :-S

Biztos túl kicsi a farka,és kisebbségi komplexusa van,vagy én nem is tudom,talán ráköti a wc zsinórt és csak úgy tud kielégülni,ha azzal huzigálja :-))))

Remélem,hogy olvassa és már benőne a feje lágya,hogy szomszédok is vannak a világon,te mocskos paraszt,menjél tanyára!!!!!!!Üzenem neki,hogy amint nem egyedül leszek,fel fogjuk jelenteni az illetékes hatóságoknál,és megnézheti magát!)

2011. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Undorító ez a wc típus, utálom énis de albérletben lakunk és ez van... én speciel újságpapirt szoktam tenni a lefolyó részéhez vagy wc papírt, reggelente cigi és kv után...
2012. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
A WC-ből kifröccsenő víz ráadásul fertőzésveszélyes is, mert kiszórja a vízzel együtt a baktériumokat is.
2012. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Milwaukee válasza:

Nem kell leszólni a Schell szelepet, a legjobb, ha megfelelően van kivitelezve a szerelés. Én is azt vettem, krómozott csővel pedig szépen mutat.

Úgy kezdődik a történet, hogy hivatalosan 1" csőről szűkülsz rá a 3/4" menetére.


Mivel a legtöbb objektum, ahova beépítésre kerül, panel lakás, a 1" leágazást el is felejthetitek, de elmondom, hogy 3/4" bekötéssel is tökéletesen hozza a vízhozamot. De ha a vízóra után leágaztál egy flexicsővel, akkor ne várd el, hogy majd hozza a vízhozamot. Csak nézz bele a flexicsőbe és gondolkozz el rajta, hogy egy akkora átmérőn átjön-e a WC öblítéshez szükséges víz mennyiség.


Továbbá a Schell szelepen felülről a rozetta után található egy csavar, ami a beömlő víz mennyiség korlátozására alkalmas. Ezt egy lapos csavarhúzóval lehet elforgatni. A kérdező problémájára itt a megoldás, ezzel a víz erőssége is korlátozódik.


Amikor Schell szelepet vásárolunk, tudnunk kell, hogy a Schell gyártó inkább a közintézmények számára gyárt termékeket, ezért a magasabb ár és minőség.

2019. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!