Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek megérné ez a Güde...

Szerintetek megérné ez a Güde vastagsági gyalugép?

Figyelt kérdés
[link] Nem sokat használnám heti 2-3 alkalom, barkácsolás szinten
2011. szept. 20. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Gűdét soha. Az egyik legrosszabb márka amivel találkoztam. Ugyan nekem nem gyalum volt, de abból kiindulva, a heti 2-3 alkalom nagyon sok ennek a gépnek, állandóan csak szerelni kéne. A másik meg hogyha éppen működik is akkor is pontatlan, ócska munkát végez. Attól se riadnak vissza hogy ráhazudjanak pár adatot. Például, az én esetemben a webshopban még 420w volt kiírva, amikor megérkezett a dobozon már csak 350w volt megadva, de a valós teljesítmény ami magán a motor adattábláján is szerepelt az 180w volt. Szóval a Güde termékeket semmiképp nem ajánlom.
2011. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen terméket vettél tőlük?
2011. szept. 21. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Asztali fúrógépet, de már kb 3-4 éve. Azóta sikerült túladni rajta, mondjuk szinte vasárába vették meg. Az eredeti ára kb. 40-50 ezer volt. Eladni meg 5 vagy 6 ezerért sikerült, dehát az is több mint a semmi. Azóta vettem két régi, magyar gyártmányú fúrógépet is, az egyik FO-15 a másik pedig FA-13. Egyikkel se volt soha semmi gond, össze se lehet hasonlítani a Güdével.
2011. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az asztali körfűrészük bejött. Mondjuk precíz, pontos munkát pont nem végzek vele: a kazán a tűzifára nem olyan igényes :)
2011. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gyalugép ***** válasza:
vicces de ez a márka tényleg nem a leg jobb. nekem el hiheted profi vagyok gyalugép téren. és neked az extol-t ajánlanám. kezdő asztalos koromban volt egy nekem is. 35 000-ért vettem 6 évig jó volt igaz csak hejszinen használtam. de az nem heti egy két napot ment akkor se csak egy kicsit. az árát kb 70-szeresen ki termelte
2012. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
amugy novemberben megvettem tőlük a gyalugépet és kellemesen csalódtam, nem egy ipari gép de nagyon jó megoldásai vannak, és eddig semmi gond nem volt vele, és gyönyörű szépen lehet vele dolgozni, egyszerűen el sem hittem, hogy milyen szépen megtudja munkálni az anyagot ha friss a kés
2012. jan. 26. 19:46
 7/10 A kérdező kommentje:
meg annyi, hogy a gyári asztallap beállítással az elejét meg a vegét egy 10-ed mm-el lecsípi de ezt könnyen megoldottam 4db csavar 4-ed fordításával, szóval nagyon megvagyok elégedve ezzel a géppel, és szinte mindennap használom, különben ha most menne tönkre azt se lenne gond mivel már lassan kitermeli az árát
2012. jan. 26. 19:52
 8/10 anonim válasza:

Szervusz!


Mi a tapasztalatod a géppel kapcsolatban, így egy év elteltével? :)

2013. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Üdv!

Igen meg van még, teljesen korrekt szerkezet ha rendszeresen(!) karbantartod, ezalatt azt értem h minden késélezésnél ajánlatos bezsírozni a fogaskerekeket legalul amik a gép magasságállításáért felelnek, valamint a láncokat is érdemes bekenni zsírral amik az előtolásért felelnek, meg még érdemes zsírt tenni a 2db menetorsóra, gyakorlatilag ezen a 2db menetorsón fekszik az egész gép, aztán javasolnék pár gépkímélő módszert amivel hosszabb élettartamú lehet a gép:

-ne fogj sokat a géppel:

a gépnek a tetején van ugye a fogantyú amivel ugye a magasságát lehet állítani, na most ez olyan menetemelkedésű h egy fél tekerésnél visz le 1mm-ert, érdemesebb mindig negyed tekerésenként haladni, egyrészt így gyönyörű lesz a felület minősége főleg ha új a kés, másrészt ezzel kevésbé terheled le a motort és az előtoló rendszert.

-Etető és elszedő asztal magasabbra állítása:

a gyári beállítás legalábbis nekem anno úgy volt h az etető és elszedő asztal vagyis a 2db lehajtható asztala úgy volt beállítva h pontosan síkban legyen a gép "belsőasztalával", és így tényleg csak egy nagyon picit(0,25mm) kapott le az anyag végéből anno a gép,aztán amióta egy nagyon picit feljebb állítottam azóta sehol sem kap le, tényleg érdemes ezt megcsinálni mert pl így nem kell mindig 4 cm-ert rászámolnod az anyagra a lekapás miatt, így akár mm pontosra is levághatod az anyagod készméretét és úgy is meglehet munkálni nem fogja lekapni, arrol nem is beszélve h így kevésbé terhelődik a gép mert hát ugye 4cm-el kevesebb anyagot kell megmunkálnia.

-elszívás:

mindig(!) de tényleg mindig használd az elszívást még akkor is ha pl 2cm szélességű anyagot tolsz át csak 1x is, mindig használd az elszívást, sajnos olyan kicsi az elszívócsöve a gépnek h hamar eltömődik és így nem olyan jó a gépnek, én úgy oldottam meg h tettem még fel egy 50/100mm-es átalakítót így a 100mm elszívócsővel tudom elszívni onnan a forgácsot.

na szóval igazábol ennyi, mellesleg pont ma vettem elő a 4 hónapos utolsó használat óta és semmi baja nem lett a tél alatt, aztán meg a motorja nem az a hű de erős de azért jól vísz,nagyban hozzájárul a késnek az élessége, van benne túlmelegedés elleni védelem, 1x már be is kapcsolt és 15 percmulva már ujra is visszalehetett kapcsolni, meg am arra figyelj h mindig csak 1db anyagot munkálj meg vele egyszerre, sose többett, még akkor se ha csontra egyvastagságúak, egyrészt a gép nem terhelődik másrészt pedig nem húzza be akkor féloldalasan az egyik anyagod, tehát sztem mindig csak 1db munkálj meg vele egyszerre. na szal ennyi lett volna, láttam én is sok negatív kommentet a güderől de sztem ez a termékük meglehetősen perfekt lett, eddig semmi baja nem volt, illetve 1x volt amikor elszakadt az ékszíj, de az is csak azért volt mert sokat használtam túlmelegedett bekapcsolt a túlmelegedés elleni kapcsoló leállította a gépet és a hirtelen leállás miatt meg ahogy közben munkált úgy elszakadt az ékszíj, adnak hozzá tartalékot szal most azt használom, szóval... jó munkát!:)

2013. márc. 18. 21:40
 10/10 anonim válasza:
Lehet még jó güde vastagsági gépet venni?
2016. febr. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!