Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet jól eltávolítani...

Hogy lehet jól eltávolítani az ablakról a régi szivacscsíkot?

Figyelt kérdés
Szigetelő szivacsra gondolok amit az ablakra teszünk hogy jobban tömítsen(és nem ér semmit).Festeni szeretném újra az ablakkeretet,de alig bírom levakarni,annyira odagyógyult.Érdemes venni hőlégfújó pisztolyt,vagy csak türelem és smirgli :) ?
2011. szept. 21. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Késsel,pengével kapard le.
2011. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy próbálom de teljesen rá van gyógyulva,szinte nem hozza le semmi és sok van ráadásul :(

Hígitó?

2011. szept. 21. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér de valószínű, hogy fizikai úton kell leszedned. Hajrá! Csak gondolj rám...végzős festő vagyok, mennyi ilyent kellett és kell még levakarnom :( :D
2011. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is csak késsel tudtam levakarni a keretről.

Rettenet lassan lehet vele haladni.

2011. szept. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
POnt tegnap csináltam, még egy ablakkal sem végeztem egy nap alatt.... :(
2011. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
finom, kisebb csiszolókorong??? nő vagyok , csak tipp:))
2011. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Benzin + kaparás + smirgli a legtöbbet leviszi. Hőlégfúvóval csak ha tudsz bánni hozzá nem értő kezekben az üveg is elpattanhat. Ha festés is lesz, akkor Kromofág biztos leviszi (olvasd el a leírását, ha ezzel akarsz dolgozni, nagyon veszélyes anyag!)


Szivacs helyett pedig V profilú szilikon vagy teflon csík: huzat irányban legyen a V belseje. Legjobb ablapba bemarva és nem ragasztva, de ezt házilag nem lehet.


Aztán P, D esetleg E profilú tömítőszalag (úgy néz ki oldalról, mint ezek a betűk) Szivaccsal újra, ahogy te is írtad dupla pénzkidobás.

2011. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
finomabb csiszolópapírral ott őszülne meg. képzeld el van 1 kilós sajtod és azt egyiknek őő ilyen apró szemű reszelővel kell lereszelni másiknak meg pl tök reszelővel aminek rohadt nagy lyukai van. képletesen értve :D ez is hasonló
2011. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

nem tudom kinek szólt az utolsó válasz, de a finom csiszolókorong alatt azt értettem, amit a fúróra tesznek rá, és azzal csiszolnak tárgyakat. olyan kerek drótkefeszerűség.kerítésfestés előtt is láttam, hogy a férjem ilyennel csiszolt, azért gondoltam rá.

üdv.

2011. szept. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
a nőnek szántam a választ :D az jó öltlet...lenne :) csak az a baj, hogy összekaristolja a fa felületet :S
2011. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!