Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öntöttvas tagos radiátort...

Öntöttvas tagos radiátort hogy lehet szétszedni?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy utána össze is lehessen rakni!
2011. szept. 26. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Maximum flexxel. ha öntött vas akkor esélytelen szét szedni.
2011. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Előző! A segítő szándékodat értékelem, de szerintem Te még nem láttál testközelből TAGOS öntöttvas radiátort.

Mint a neve is mutatja tagokból rakják össze, nem egybe öntik a 2 méteres három mázsás radiátort!

2011. szept. 26. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tagok között közcsavar találhatóm,jobbos-balos menettel vagy klingerit tömítést használtak vagy kócot. Nálunk amikor annó szerelték volt 1 "T" alakú kulcs 3/4" csőből a végében 1 laposvas ami a közcsavarban lévő kidudorodásokba megakadt, így lehetett forgatni azokat. Mivel ha jól sejtem ősrégi lehet a radiátor,készíts elő gázégőt,vagy pörkölőt amivel a tömítést kiégetheted, másképp nem fog menni.

Remélem segítettem.

2011. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm.

Tehát a közcsavarokhoz belülről férek hozzá? Mert kívül nem látszik ki belőle semmi. Illetve csak annyi, hogy a radiátor két végén alul és felül a végeken van egy-egy marha nagy csavar.

A radiátor kb 30 éves lehet.

Ha jól értem, így csak egyenként tudom lebontani a tagokat. Pl ötösével nem tudom szétszedni... Akkor el leszek egy darabig, mert egy radiátoron van vagy 30 tag.

2011. szept. 26. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a második írta, annyi kiegészítés még, hogy a szerszámot át tudod dugni több tagon is, így lehet akár ötösével is bontani!

A bontásnál figyeld meg, hogy a végdugót milyen irányba kellett tekerni hogy kijöjjön, és arra kell forgatni a közcsavart is.

2011. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek. Ha elkezdem szétszedni, biztos egyértelmű lesz, hogy mit hogyan kéne. Kívülről nem nagyon lehet belelátni, hogy rakták össze.

Már csak ilyen szerszámot kéne szereznem, vagy gyártanom hozzá.

2011. szept. 26. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Vegyél a szerelvényboltban egy közcsavart ,mond meg mihez kell és az alapján tudsz készíteni hozzá célszerszámot.

Egyébként miért akarod szétszedni a radiátort?

2011. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mert átalakítom a fűtési rendszert. Ezekre a radiátorokra már nem lesz szükség. Egyelőre nem a vastelepre kerülnek. Félrerakom, vagy felteszem a vaterára pár ezerért, hátha kell valakinek.

Már kivittünk egy 15 tagosat, kb 80-90cm hosszút egyben. Az is volt minimum egy mázsa, vagy még több is. Ketten alig tudtuk kivinni. A szobákban van majdnem 2m hosszú is, 35-40 tagos. Azt egyedül megmozdítani is alig tudom. Ráadásul forogni, lépcsőzni is kell vele. Így egyszerűbb lenne nagyobb darabokban kivinni.


Egyébként a fűtési rendszeremet akarom optimalizálni gáz fűtésre is. Jelenleg 220 liter víz volt a rendszerben ilyen nagy vízterű, öntöttvas radiátorokkal, vastag csövekkel. Ezek a radiátorok csak 80-90 fokos előremenőnél adnak le megfelelő teljesítményt. Ekkor kezdenek el "élni". Van vegyes tüzelésű kazán is, amihez a nagy víztér és a magas előremenő hőmérséklet jó lenne, de a gázkazánokat nem ekkora víztérfogatra és hőmérsékletre tervezik.

Így most lecseréltem a radiátorokat lemez radiátorokra, a vegyes kazán pedig kap egy puffertartályt. Így a rendszer alkalmas lesz az alacsony vízhőmérséklethez kis víztérfogat mellett, de a vegyesnek is meglesz a kellő térfogata, nehogy megszaladjon. Természetesen keverőszeleppel, hőcserélővel egyéb szerelvényekkel megoldva.

Szóval ezért.

2011. szept. 27. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!