Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Leszereltem egy lemez radiátor...

Leszereltem egy lemez radiátort. Hogyan kell megfelelően tárolni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat is hogy vízzel kell feltölteni más azt mondta szárítsam ki.Most melyik a valós és ha ki kell szárítani azt hogyan csináljam?Vagy csak töltsem fel vízzel és zárjam le légmentesen?


Köszi a választ.


2011. okt. 23. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, de mindenképp zárd le. Szerintem nem praktikus feltölteni, mivel úgy sokkal nehezebb lesz és nehezebb mozgatni. Nekünk öntöttvas van, azt kiszárítva tároltuk, szerintem a lemeznek sem árt.
2011. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik módszer jó.

A lényeg, hogy ne korrodálódjon. A korrózióhoz pedig a vason kívül két dolog kell: nedvesség és levegő (oxigén.) Bármelyiket megszünteted, már nincs rozsdásodás.

Ha vízzel feltöltöd és lezárod, nem érintkezik a levegővel.

Ha leengeded és kiszárítod, akkor nincs nedvesség.

Hogy hogyan szárítsd ki, az egy jó kérdés. Én meleg száraz helyre tenném és kicsepegtetném. Igaz, eltart egy darabig, amíg kiszárad, de addig talán nem lesz jelentős a rozsdásodása.


(Utolsó válaszoló! Öntöttvasnál lényegében mindegy, mert pont az az előnyös tulajdonsága van az acélhoz (lemezhez) képest, hogy sokkal kevésbé hajlamos a korrózióra.)

2011. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Gondolkoztam azon hogy hőlégfúvóval próbálnám kiszárítani.Az egyik nyíláson benyomatnám a forró levegőt és így hamarabb kiszáradna.Csak az a baj hogy ilyen készülékem nincs esetleg hajszárító de az sokkal gyengébb a hőlégfúvótól.De a szárítás marad mert azért csak könnyebb egy kiszárított radiátort arrébb tenni mint egy vízzel telit.Na majd meglátom mi lesz.
2011. okt. 23. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kicsepegteted rendesen és utána 20C felett tárolod akkor 24-48 óra alatt szépen kiszárad belül magától is ,nem kell külön hajszárítózgatnod. :D

Csak legyen megnyitva a radiátor ahol csak lehet,hogy távozni tudjon a nedvesség.

2011. okt. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!