Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútort újrafesteni - mivel...

Bútort újrafesteni - mivel csiszoljam, aztán mivel fessem, lakkozzam?

Figyelt kérdés

Ikeás Leksvik bútorainkat (pl. [link] ) szeretném átfesteni, valami ilyesmire: [link]


Pácolt, lakkozott tömör fenyőből készültek.


A kérdésem az lenne, hogy mi lenne ennek a pontos menete? Le kell csiszolni a lakkot? Milyen festék(ek)et ajánlotok utána? Aztán újra kell pácolni/lakkozni?

Az Ikeás pácokat mennyire ajánljátok?

[link]

Azt a virág-motívumot hogyan lehet kivitelezni vajon? :)


MÉG 1 KÉRDÉS: milyen csiszolót ajánlotok? Kb 7 bútorról van szó, ha ez számít. Fogalmam sincs, mivel szokás az ilyet csinálni, ill. mennyibe kerülnek.


Köszönöm a segítségeteket!


2011. szept. 28. 11:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Azóta azt olvastam valahol, ha nem nagyon rossz a régi felület, nem muszáj csiszolni. Csak néhány karc van rajta, de mivel csak 4-5 évesek a bútorok, amúgy rendben van a lakkréteg rajtuk.

Szerintetek?

2011. szept. 28. 11:35
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Restaurátor vagyok és szerintem a kromofággal sokkal szebb és gyorsabb munkát tudsz végezni szóval a kromofággal marjad le de NAGYON vigyáz főleg ha még nem használtál ilyen mert ha a szemedbe kerül rögtön vakságot okozhat ezért védőszemüveg és ha a bőrödre kerül akkor azonnal töröld le vízzel amugy nem fog azonnal csípni csak egy 10 mp után szóval kromofág aztán a megmart fetéket akármilyen vésővel vagy spaklival leszedheted és arra is VIGYÁZZ , hogy a lemart forgács és csípheti a kezed ha szabadkézzel fogod meg jah és akkor már kesztyűt is huzzál fel, szóval akkor kromofág, véső aztán jöhet a csiszolás nem kell nagyon csak úgy 3-4-et húzol rajta és akkor az a felület már jó is lesz a festéshez, amugy egy 120-as csiszolópapírt vegyél, de még vegyél egy 240-eset mert a 240-esel fogod megcsinálni a köztes csiszolásokat a festésnél, szóval a festés, előszőr is ha azt akarod, hogy látszódjon az erezet akkor lazúrt vegyél abbol is LAZURÁN vagy SADOLINE márkájut, mert azok a legjobbak a köztes csiszolást pedig úgy old meg, hogy felviszed az első réteget hagyon megszáradni aztán pedig mielőtt a második réteget felvinnéd akkor elötte finoman a 240-es papírral megcsiszolod a feljött szálak miatt, és ezt minden ujrafestés előtt csináld meg mert akkor annál finomabb lesz majd a felület aztán annyiréteget viszel fel amennyit akarsz csak tőled függ, hogy milyen sötét színt szeretnél, remélem tudtam segíteni üdv
2011. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!