Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet kikavarni Terrako...

Hogyan lehet kikavarni Terrakotta színt vagyis hasonlót? Milyen színezők kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Elsősorban festők válaszát várom vagy ahhoz értőkét!Tudom hogy lehet kapni kikevert színben ilyet de én minden féle képpen magam szeretném kikavarni, mert akkor legalább egy bőszkeség hogy ezt én csináltam!Én igy gondolom!!Köszi előre is
2009. ápr. 28. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Fesd ki magad, sokkal nagyobb büszkeség ha szépre meg tudod csinálni, festékkeverést meg bízd a cégekre.
2009. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Terrakotta = mély vöröses bordó legjobb szakmai tudásom szerint.Meg sem kell próbálni mert kárba vész rengeteg drága színező paszta, és festék.

Leírok 2 főbb dolgot, hogy miért ne kezdjen bele a keverésbe.

1.Erős színről beszélünk tehát jóval nagyobb százalékban kellene pasztát rakni bele mint a meg engedett, így elveszíti a festék a legfőbb tulajdonságait pl. kialakulhat egyfajta foltosság kenéskor, kis idő múlva ki is fakulhat ha napfény éri a festett falakat.Kipróbálva!!

2. Nézzük csak hogy milyen színekből keverhetünk terrakottát piros zöld esetleg lehet kis kék vagy fekete.Megmondom őszintén még szaki létemre sem vettem a bátorságot hogy kikeverjek egy ilyen erős színt.

Ja és a legfontosabb tény amit kevesen tudnak az az,hogy az erős színeket nem általános fehér színű boltokban kapható festékből keverik ki, hanem úgynevezett joker (színtelen) festék szerű anyagból, amibe bele adagolják az intenzív színező pasztákat milliliterben megadva legalább 3-4 félét, és ezáltal veszi át az anyag is a kialakult színösszetételt. Joker színtelen festéket önmagában nem lehet kapni, és a paszták is méreg drágák hozzá külön, én vettem már. Azt javaslom interneten , vagy személyesen kérjen több bolttól is ajánlatot, mert több ezer forintot spórolhat vele! Sok sikert!

2009. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!