Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ívhegesztés közben ha megfogom...

Ívhegesztés közben ha megfogom a vasat, megrázhat az áram?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Persze. Ez a legfőbb oka, hogy semmi pénzért nem vagyok hajlandó ívfényes hegesztővel hegeszteni, viszont CO-val már fémet is öntöttem, attól nem félek.
2011. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha jó a trafó - nem rázhat meg.
2011. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha meg is ráz bajod az ijedtségen kívül nem fog esni viszont baromi kellemetlen.

Én egyszer kipróbáltam hogy milyen ha hosszabb ideig ráz az árama úgy hogy jól feltekertem a fokát és hát az lett hogy hetekig remegett a kezem mint egy parkinzonkórosnak, ha jól mondom :-/

2011. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, de ne mondja nekem senki, hogy nem dögölhetsz meg tőle, ha a vasat is megolvassza. Ha minden okés, nem lehet bajod, de elég egy apró figyelmetlenség, és görcsbe rándulsz. Rázott már meg áram, köszönöm, nem kérek belőle.
2011. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Az elsőtől kérdezem.

Hogy öntöttél Co hegesztővel? Én öntödében dolgozom mint villanyszerelő de ezt a technológiát nem ismerem.

Ha valaki ismeri a hegesztést, és ha jól sejtem normál trafóra gondolt a kérdező és nem az awi-ra(ami nagy feszültséggel és frekvenciával gyújt)akkor kb 0 az esély az áram ütésre mivel a gyújtó fesz 40-50V,az égési pedig 20-25V.

2011. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

A Bőröd átütő feszültsége kb 50 V,ez pont a határ. Így elvileg nem rázhat meg.

Viszont ha már vizes/izzadt kézzel megfogod az elektródát (illetve a testet is egyszerre) akkor ott halsz meg 1 perc alatt,ha le nem kapcsolja valaki rólad a trafót.

Ne próbálgasd mert 80-120-160 Amper simán kinyír.

Apámat majdnem megölte egy régi békebeli hetra trafó,(igaz... piásan,beb@szva..barkácsolgatott a sufniban)és majdnem ott maradt,ha nagyapám le nem vágja a kismegszakítót.

2011. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig mindig satuba fogattam be ami hegesztenék, de sokszor egyszerűbb lenne egy sima kombinált fogóval pont a jó helyre jó szögben odatartani, és behegeszteni.
2011. okt. 7. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, hogy kin-min keresztul zarodik az aramkor. Ha a vasdarabokat jol osszeszoritod, nem fog razni. Engem mar razott a hegeszto es semmi bajom sem lett. Ugyanugy a CO2-is, mint az ivhegeszto. A mukodesi elvuk szinte ugyan olyan. Kicsit kellemetlen erzes, de nem halsz bele. Nem azert veszelyes a hegeszto, mert 100A felett is van az aram ereje. A 100mA ugyanannyira halalos, ha elegendo a feszultseg. A hegesztoknel ugyeltek arra, hogy ne lepje tul a hatart. Na persze, ha most felkapcsolna valaki a ket elektroda koze egy embert es ugy hagyna, biztos, hogy karos kovetkezmenye lenne.
2011. okt. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

19:22 Nem mindegy milyen áram rázott meg, ettől nem fog senki meghalni de elég kellemetlen! én egy házilag készített nem egyenirányítós trafóval csináltam ami a 2.5-es pálcát simán vitte a nagyobbat kevésbé, és úgy hogy mezítláb jött fel az egyik szál a másik meg a kezemen de a jobb oldalon full! azaz nem engedtem a szíven áthaladni, csak kíváncsi voltam rá mi lesz 1 percig simán álltam az tuti de utána azt hittem soha sem heverem ki mert mikor aludtam akkor is remegett erősen az egész kezem, persze akarat erő nélkül nem ment volna!

Volt úgy hogy 220-as vezetéket pucoltam áram alatt és elvágtam! a hűtő meg be volt dugva! de az amilyen szépen megb@szott az nem volt semmi sőt! igazi masszív lépésfeszültséggel is találkoztam egy villanyoszlopnál! a leszaladó földelő áram úgy megugráltatott hogy a csárdást azonnal el kellett járnom és az idő végtelennek tűnt közbe, annyi eszem volt hogy egyik lábamról a másikra ugráltam de akkor is rázta a lábamat, az oszlopot persze nem fogtam meg, még jó hogy annyi eszem volt.

És miért rázott meg? mert lusta voltam lekapcsolni a bejövő áramot és ott helyben rövidre zártam ami sikerült is csak hogy olvadóbiztosíték volt és míg az ki nem olvadt addig kaptam a cuccost :D

2011. okt. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én volt amikor ívhegesztés közben fogtam a vasat vagy az elektródát (bőrkesztyűben).Én az összes technológiával hegesztettem már,ami kevésbé rázhat meg az a co.A co,nál inkáb más fajta sérülési formák vannak mint hogy az áram rázzon meg bár mondjuk nem próbáltam még hogy egyik kezembe a csipesz a másikba meg engedem a huzalt. :)

Egyenáramnál pl avi technologiánál egyáltalán nem ráz a gép ott ami megcsíp az csak a indító frekvenciás gyújtás és az is akkor ha nem jó a test.Ugyanez a technológiánál viszont érezhető ha fémasztalon hegesztesz váltóárammal alut és a kezded közbe leteszed az asztalra akkor lehet érezni az áramnak a frekijét.Ugyanígy trafónál is ha megfogod a pálcát akkor ugyanezt érzed kb csak trafónál nem érdemes szórakozni mert tényleg valami gáz van a géppel akkor rajtam keresztűl megy az áram.

Mint tapasztalt hegesztő sokat számít a védőruha,a jó cipő,és kellő odafigyelés .

Amúgy a vasak odafogatását megoldhatod nagyos sokféleképpen:iparimágnessel,asztalos szorítókkal,fogócsipeszekkel,satu,stb a sima kombináltfogónál is legalább sérülésmentes guminyelest használj.ha co-val hegesztesz vagy avival ott szerintem nyugodtan fogd meg :)

2011. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!