Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Így megrázhat az áram?

Így megrázhat az áram?

Figyelt kérdés
ha egy elektromos eszközt kikapcsolunk aztán kihúzzuk a kábelt és megfogjuk a kábel végét akkor lehet a kábelben még annyi áram, hogy megrázzon ha megfogjuk
2011. szept. 21. 19:24
 1/10 Sajtoskifli ***** válasza:
50%
Régi rádióknál még előfordulhatott, ugyanis akkoriban eléggé nagy kondenzátorokat használtak, így volt még benne annyi töltés, hogy megérezzed. Egyébként nem, mai eszközök így nem tudnak megrázni.
2011. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
(A malom kerék). Áram lopáskor előfordult már.Kihúzták a készüléket,és mégis rázott,halál lett belőle.
2011. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, emlékszem a régi szép időkre, amikor úszni jártunk az osztállyal, és amint vége lett, mindenki bekapcsolta a hajszárítót, kihúzta, azután mit egy szuronnyal közeledett a többiek felé a dugajjal (asszem azt hívják így). Elég kellemetlen érzés, amikor hozzád ér. :D
2011. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A mai számítástechnkiai cuccuk (PC) is simán megcsinálják ezt.
2011. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"... akkor lehet a kábelben még annyi áram..."

Az elektromos áram nem gonosz elektronokból áll, amik csak arra várnak, hogy most jól megrázzanak valakit. Ahhoz, hogy meginduljon két pont között (mondjuk a kezeden keresztül), potenciálkülönbség kell. A kihúzott kábel esetén ez aligha áll fenn, mert a potenciálkülönbség benn, a falban van, a konnektor legmélyén.

Ennek ellenére nagyon ritkán előfordul, hogy ráz a kihúzott dugó. Ez akkor van, ha a készülékben értékelhető méretű kondenzátor található. Ebben kikapcsolt állapotban is töltés van és ha összekötöd a villásdugót két ágát, akkor igencsak csípni-rúgni fog. De ebbe sem halsz bele, a kondenzátorok nem akkorák, hogy agyonüssenek.

2011. szept. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A mikró az ilyen..1 hatalmas kondival van szerelve az elektronikája. Én hülye fiatalabb,barkácsolós,és tapasztalatlan! koromban bele nyúltam 1 X,...egy kihúzott állapotú mikró belsejébe,(nem a villásdugó vége..igaz) és az úgy megb.szott a 4000 V-al hogy aszt hittem ott meg halok !!!!!!

Senkinek nem ajánlom hogy mikró belső elektronikájához hozzá nyúljon,aki nem vágja hogy mi micsoda ott ,mert akár halált is okozhat!!

2011. szept. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Készülék belseje lazán megrázhat, de a kondik általában a leválasztó trafó "másik" végén vannak és egyenfeszt tárolnak, szóval a csatlakozó emiatt elvileg nem rázhat. (Más miatt lehet, azt nem tudom.)
2011. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Ha a transzformátor ún. autotranszformátor (egytekercses ((elágazásos))) volt, akkor a kondenzátor megszakadt fogyasztó esetén visszaüt a dugóig. Nem halálos, csak kellemetlen. Én egy rádiót úgy eldobtam, hogy darabokra törött. Ha érdekel, írok még.
2011. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és a megrázás elkerülhető ha kihúzott dugóval bekapcsolom?
2011. okt. 15. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha csak egy pufferkondi okozza, akkor elvileg igen, de TV-knél ez kevés, azzal inkább keress meg egy szakembert.
2011. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!