Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » S. O. S! Ajtólap festésnél...

S. O. S! Ajtólap festésnél mindig megfolyik a festék, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Az alapozót nem csiszoltam meg,hanem egyből rákentem a Trinát magasfényűt(ezeket már nem kell higítani,hanem festésre készek)és sok helyen megfolyt,pedig ha vékonyabban kenem akkor meg alig viszek fel festéket.A második réteggel lehet ezt korrigálni?Vizszintesen vagy függőlegesen fessem az utolsó réteget?Köszönöm!

(Most szárad az első festék réteg,kicsit megfolyva).


2011. szept. 27. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vedd le az ajtót és fektesd le. Máris nem fog megfolyni :)
2011. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért szokták az alapozót használni, mert az jobban fed, azaz takar, és csak utána megy rá a magasfényű.

Ajtót, ablakot mindig fektetve "mázolják", akkor nem folyik meg a festék rajta. És persze fektetve megvárják, míg megszárad az egyik oldal, azután fordítanak rajta, és festik a másik oldalát. Esetleg ahol megfolyt, ha megszáradt egy kicsit óvatosan csiszold át, és csak aztán rakd rá a következő sort.

2011. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De jók vagytok hogy ilyen gyorsan válaszoltatok,köszi!

Az ajtólap fektetés eszembe sem jutott,pedig tök logikus.Ennek ellenére sajnos nem tudom megtanni,mert a bejáratiajtóról van szó és tenni sem tudom hová sajnos.Akkor lehet hogy ha megszárad akkor kicsit megcsiszolom.De időm sincsen sok és nem akartam megvárni az első réteg teljes száradását,hanem 3-4 óra múlva mennék rá a másodikkal,de akkor meg még nem fogom tudni lecsiszolni...Lehet hogy a másodikkal csak vékonyan megyek és csinálok egy harmadik réteget is :o

2011. szept. 27. 13:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az nem jó ötlet, ha nem várod meg, amíg megszáradt. Akkor már inkább csináld meg jövő héten, amikor ráérsz!
2011. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Javaslom a szivacsos bútorfestő hengert. ;)
2011. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se lesz jó, két okból:

1. Ha nem várod meg, míg az első réteg teljesen megszárad, ahogy viszed fel a következőt, az ecset szálai meg fogják sérteni az első réteg meg nem szárad részeit, és az egész csupa "szálkás" kinézetű lesz

2. Ha túl vastag lesz az ajtón, ablakon a festék-réteg, amikor majd a helyén be akarod kilincsire csukni, kicsi lesz a hely, és az ajtó feszülni fog.


Egy vadiúj ajtó festésénél jártunk így, vissza kellett hívni az asztalost, aki állított a vasaláson ahhoz, hogy be tudjuk csukni az ajtót. És valóban, "csak" az a másfél, két mm hibádzott.

2011. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet fektetve festeni, akkor vegyél szivacsos hengert, azzal nem fog megfolyni a festék.
2011. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A becsukásra van hely,sajnos a huzat is megtalálta(úristen milyen ajtóm van nekem:)???)


A szivacshenger óriási ötlet és most szidom is magam mert van is itthon....én pedig direkt széles ecsetet vettem az ajtóhoz...A másodikat akkor azzal csinálom és ha nagyon gáz akkor a harmadikat is felkenem,remélem az már eltakarja ezt a rettenetes elsőt!

2011. szept. 27. 14:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg több vékony rétegben festeni, akkor tuti nem folyik meg.
2011. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fektetve lenne jó, egy oldalt lekenni hossz irányba felvinni az anyagot, kereszt irányba oszlatni majd megint kihúzni hossz irányba és átmenni rajta lakkhengerrel :-) Így nem kellene megfolynia persze a falcoknál általában megszokott de ha kis idő múlva visszamész és körbenézed, ecsettel óvatosan elhúzod akkor meg sem látszódik. Ezt állítva is meglehet csinálni csak fárasztóbb.
2011. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!