Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet acélcsöveket és...

Hol lehet acélcsöveket és acél L-idomot kapni?

Figyelt kérdés
Nem tonnaszámra, hanem csak kis mennyiséget. Eddig csak olyan kereskedéseket találtam, ahol nem hajlandók levágni 1-1 métert...
2011. nov. 6. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az L-idom az milyen? Az inkább könyök vagy patentív nem?

Amúgy rengeteg helyen lehet kapni pl épületgépészeti boltokban. Az igaz, hogy lehet hogy nem vágnak le belőle, hanem meg kell venned egy pár méteres szálat. De az sem egy őrletesen drága dolog.

2011. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre kerested, de a legtöbb vaskereskedésben, ahol vágnak is, mindig van maradék is. Nálunk azt olcsóbban adják, mint az egész szálat, vagy az abból levágott darabot.

Természetesen ha a maradék 1,2 méter, akkor abból a 20 cm-t már nem vágják le. Kifizeted az 1,2 m-t, aztán elvágják neked amekkorára akarod. Ha pedig a megvásárolt darabot méretre, szögbe akarod vágatni, akkor a vágásért is fizetni kell.

2011. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

na de az érdekel, hogy konkrétan hol van ilyen vaskereskedés Bp-en vagy a közelében.

(L-profilnak és szögvasnak is nevezik, amit keresek, nem patentív)

2011. nov. 7. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem. Nekem az idom, főleg úgy hogy előtte csövekről írtál kicsit mást jelent, mint a profil azaz szögvas. De már világos! :)


Nem vagyok budapesti, csak ritkán járok arra. De múltkor Pesterzsébeten (XX. kerület) pont láttam egy ilyen vaskereskedést a városközpothoz, piachoz közel. De biztos van szinte minden kerületben ilyen.

Nálunk pl, vidéki megyeszékhelyen, d-ég-ben vagy Szatmárinál is árulnak vasanyagot és a legtöbb "tüzép" telepen is.

2011. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
L-idom bótba.
2011. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!