Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdátlanításra (öntöttvas,...

Rozsdátlanításra (öntöttvas, acél) van-e a rozsdamarón kívül más vegyszer, ill. rozsdamarás után mivel célszerű a felületet kezelni, hogy fémes felületet kapjunk, és ne rozsdásodjon ismét?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írtad, miről van szó, ha olyan alakú a fémtárgy, akkor csak fel kell polírozni. Megelőzésképp pedig be kell kenni valami olajjal, pl. a wokot mi étolajjal szoktuk, mert az nem káros az egészségre.
2010. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rozsdátlanításra a csiszolóvászon és a drótkefe való, esetleg a szemcseszórás. A rozsdamaró nem képes minden esetben megállítani a rozsdásodást, mert csak egy bizonyos rétegvastagságig tudja "átalakítani" a rozsdát, előfordulhat tehát, hogy alatta rozsdás marad a vas és ha további levegőt kap, akkor folytatja is áldásos tevékenységét.

Azt viszont felejtsd el, hogy vas vagy acél esetén fémes felületet kapsz és nem rozsdál. Erre csak a rozsdamentes acélok képesek, a többinél ezt nem lehet megoldani. Valamivel mindenképpen be kell vonni. Ahhoz, hogy fémszínű felületet kapj, vagy megfelelő galvanizálási eljárás kell, vagy színtelen lakkal kell bevonni a felületet. Egyik sem az igazi.

2010. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A megoldás ahhoz kell, hogy régi vas tárgyakt megszabadítsak a rozsdától, majd megakadályozzam a további rozsdásodást.
2010. máj. 16. 11:46
 4/4 anonim válasza:
Dettó ebben a helyzetben vagyok én is.Hozzám került egy rahedli kovácsszerszám meg egyéb szerszámok valamelyik 1820-as és elég rozsdásak.Én egyesével lecsiszoltam őket aztán gázolajjal meg ronggyal letöröltem és amikor megszáradt nagyon gyengén lekentem motorolajjal.
2011. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!