Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szerszámot vegyek? Túl...

Milyen szerszámot vegyek? Túl sok féle van: Fortum, Extol (kraft+premium), King Tony, Genius tools, Beta, BGS, Jonnesway, Metabo, Würth, Yato, Güde, Einhell, FERM, Licota, Ellient. Melyik milyen minőség? Mit érdemes venni? Esetleg ki mit használ?

Figyelt kérdés
Jó lenne egy minőségi (javaslási) ranglistát összeállítani, talán másnak is hasznos lehet egy gyors internetes keresés folyamán. :)
2011. nov. 7. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azok közül, amiket felsoroltál, én a Betat, metabot, Würthöt ajánlom. Ezek biztos jó márkák. A többit vagy nem ismerem, vagy nem túl jók, bár azért azok sem a "no name" kínai szerszámok kategóriájához tartoznak.

Ha elektromos gépről van szó, akkor a Makitáról, esetleg a Bosch ipari kategóriás gépeiről se feledkezzünk meg.

2011. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
66%
A kézszerszámok közül Würth és a BGS ami valóban jó. a Metabo és a Beta már okozott csalódást. Az előttem lévő hozzászólóval ellentétben a BOSCH termékeket nem nagyon ajánlanám, nagyon kellemetlen tapasztalatok a fémminőség terén, (fúrógép, sarokcsiszoló) A Makita kiválló 4 Bosch t gyaláz le, de ami szintém tuti az AEG szerszámok még nem volt velük baj intenzív igénybevételnek vannak kitéve és teszik a dolguk, hitachi fúrókalapács is nagyon jelesre vizsgázott, és a hilti is, de DeWalt ból is volt hibás, és rossz, és szervizelés meg szinte pofára megy.
2011. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Köves és Forcon válasza:
100%

Szia, én a Genius-t és a Betát tudnám ajánlani.A Genius nagyon megbízható,árban is korrekt, strapabíró szerszámok. Persze törésgaranciás mind, nem hiába...


Beta is nagyon jó, árba viszont jóval drágább.


Ajánlom figyelmedbe a [link] és a [link] webáruházakat.

Megbízhatóak, gyorsan teljesítik a rendeléseket, és a legfontosabb nagyon jó áron értékesítenek.

2012. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
King Tony szerszámokkal sokat dolgoztam, azok jó minőségűek, meg vannak Extol prémium szerszámaim is, azok szintén nem rosszak, sőt ár-érték arányban talán a legjobbak. Az USAG szerszámok még nagyon strapabíróak
2014. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem teljes BETA felszerelésem van, nem akarok hazudni, több mint 1,5 millió volt a teljes felszerelés és elfér egy szekrényben az egész. Vettem pár extol premium dolgok, azt kell hogy mondjam hogy nagyon jók pedig olcsók.
2015. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

a második válaszoló elég nagy hülyeséget írt, mivel a Makita az a faiparban jeleskedik a Bosch meg inkább fémiparban pl. egy bosch sarokcsiszoló sokkal jobb mint egy makita, de mondjuk fúrógépben pedig pont fordítva.

A BETA szerszámokról ki lehet jelenteni hogy a világon a legjobbak :) a würth is jó ;)

2015. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 DexaN válasza:
a 2. hozzászólótól az lenne a kérdésem a Bosch-al kapcsolatba, hogy zöld barkács vagy iparival voltak negatív tapasztalataid?
2016. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bosch ipari és "nem ipari" közt a színébe van különbség, motortekercselő ismerősöm mondta, hogy ugyan az van mind a kettőbe, ugyan az a műanyag rajta, ugyanaz az összes alkatrész, csak színe más. (nekem is mutatott mert én se akartam elhinni)

Én ugyan egyébként villamosipari szerszámokat használok, de knipex pl a kedvencem. Csavarhúzóba is, meg fogókba is jót csinál. Kábelvágóját nem néztem, de ahogy elnéztem eléggé odaver kateg. Kulcsokba (céges) tona-t használok, racsnisa bírja még, de nagyon olyan mintha a racsni elkezdett volna kikopni. Villáskulcs/csillagkulcs kombója viszont elég jó minőségű.

Fúrószárat azt amit találtam fekete hss-t azt használok, több is van minőség szerint, itt inkább köszörülésen múlik.

Menetfúrót a raktáros ímmel ámmal adott, ami gép nekem, kézire ezt használom, szerintem ez is elég jó.

2017. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A zöld és a kék bosch valóban nagyrészt ugyan azt a villanymotort használja, abban nincs különbség, viszont a műanyag ház erősített a kékben, illetve ott jobb/több csapágyat használnak.
2019. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kék Bosch GBH 2-28 (~80.000 Ft volt), alig használtam még, most hétvégén fúrtam vele fémet alacsony forulaton, úgy felforrósodott, hogy elkezdett füstölni, elolvadt belül valami. "Életre tervezve", csak gratulálni tudok (magamnak is, amiért ilyen "minőséget" vettem :((((
2020. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!