Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » HOgyan kell küléri járólapot...

HOgyan kell küléri járólapot lerakni?

Figyelt kérdés
Egy 6m2-es részre szeretnénk a teraszra kültéri járólapot tenni. A régit kell kicserélni, már felvéstük a régit, és az alatta levő beton is feljött kb 5 cm-es vastagságban. Ezt újra vissza kell betonozni azt tudom. De utána hogyan tovább, mi kell még hozzá,pontosan írjatok le mindent légyszives, miből kell még venni hozzá, ragasztó, fuga stb, és abból is milyen... mi szeretnénk házilag megcsinálni. Segítségeteket várom.
2011. nov. 7. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Kültéri fagyálló felx ragasztó, hasonló flexibilis fugázó. Csempekereszt a lapok közé.

Szerszámok: glettvas, csempevágó...

Az üzletben, ahol megveszitek, biztos tudnak segíteni.

2011. nov. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne kezdjetek bele, mert ebben az időben már mire a beton kiszárad(nedves alapfelületre semilyen felületképzés nem kezdhető meg) addigra bejön a fagyos idő és a beton is fölfagyhat meg a csemperagaszó is. Am nem glettvas kell hanem FOGAS glettvas.
2011. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mért? A fogas glettvasat nem glettvasnak hívják. Én se azt hangsúlyoztam, hogy simát vegyen.


A fagyásban van igazság. Én még megkockáztattam, hogy október vége felé betonoztam. Szerencsére azóta elég jó idő volt, fagy a környéken azóta sem volt.

2011. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A beton nem 1 hét mire megköt, főleg hogy ilyen időben még tovább tart. A betonod kb. december mire megköt teljesen és addigra már fagy lesz. A glettvasat pedig azért hangsúlyoztam, mert a kérdező laikus a témában és ha azt mondja valaki neki, hogy glettvas nem fogja kitalálni hogy fogas kell. :)
2011. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen december? Tudtommal a beton elméleti kötési ideje 28 nap. Ami a hét végén már le is telik. Úgyhogy ezt benézted. :P Legközelebb inkább nézd meg a naptárt mielőtt megint beégetnéd magad!
2011. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább te égetted be magad mert ELMÉLETI kötés 28 nap relatív hőmérséklet és páratartalomnál, de nem 15 C vagy annál kisebb hőmérsékletnél a párás nyirkos időben mekkelek aki glettvassal húzná a ragasztót a járólapra. Nézzd már meg miket írogattál és gondolkozz!!!
2011. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!