Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik reszelő folyadék?

Létezik reszelő folyadék?

Figyelt kérdés
Mintha halottam volna valahol, hogy van ilyen. Ahogy emlékszem fém reszelés közben kell használni, jobban "harap" a tűreszelő tőle.
2011. nov. 11. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kend be zsírral! Jobban csúszik :D:D Csak vicc :D

Reszelő folyadékról még nem hallottam, és nem is tartom valószínűnek, hogy van értelme. Fém megmunkálásnál, pl fűrészelésnél szoktak folyadékot (akár sima étolajat) használni, hogy jobban csússzon, ne szoruljon be a vágott résbe. A hűtés miatt szoktak hűtőfolyadékot használni

2011. nov. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alumínium megmunkáláskor szoktunk denszeszt önteni a felületre, hogy ne ragadjon le a szerszám.
2011. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

há hóógyisne.

van reszelő zsír is, az kb olyan mint a kanyarfúró.


Aki neked ezt mondta, az 1 kicsit meg akart tréfálni.

Nincs Ilyen folyadék.

2011. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Van (lehet is kapni) vágó- és üregelő sprayt, amit pl. fúrás, vagy fűrészelés közben használnak, mint ahogy előttem is írták a leragadások elkerülésére. Olyankor szükséges, mikor a megmunkált anyag a helyi nyomás miatt "megfolyhat", mert ekkor könnyen rátapad a szerszámra, vagy eltömi a fűrész vagy reszelő fogait. Tehát nem teljesen hülyeség a dolog...


Az viszont más kérdés, hogy már igen régóta ezzel szívatják az öreg szakik a tanulókat, hogy elküldik reszelőzsírért, vagy nikkelezett szemmértékért, fázisegyengető kalapácsért, ütveforrasztóért, kanyarfúróért, violinkulcsért, vagy éppen falloszkópért...


Pedro

2011. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az iparban többnyire vizet szoktak használni erre a célra. Otthoni barkácsolásnál viszont sok értelme nincs.
2011. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi a laborban (biológia) 0,5mm-e hegyű tűcsipeszeket szoktunk élezni egy speciális reszelőkövön. Ha olajba mártjuk a csipeszt előtte, sokkal finomabban (nem olyan karcosan) lehet alakítani a felületet. Az sima motorolaj. Szerintem ilyesmi lehet inkább a szerepe.
2011. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!