Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri ajtó cseréje panelban....

Beltéri ajtó cseréje panelban. Hogyan? Bonyolult?

Figyelt kérdés
Ajtót szeretnénk cserélni, gondolom úgy van több értelme, ha keretestől cseréljük az egészet, mert bár méretre ugyanakkora lenne, de egész más színű. Hogy kell kiszedni? Egyáltalán mivel kell betenni az újat, hogy ne "essen ki"? Valaki el tudná magyarázni?
2011. nov. 20. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a szín miatt akarjátok cserélni, akkor inkább fessétek le a keretet, kevésbé macerás.
2011. nov. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mondjuk ilyet nem lehet festeni: [link]


Meg láttam már pár lefestett ajtót és hát elég érdekesen néznek ki. Max. ha ugyanazt a "semmilyen" ajtót szeretnénk fehérben, akkor jöhetne szóba, de nem így van az a baj.

2011. nov. 20. 01:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi nem rég cseréltük, macerás dolog, de 3 óra alatt meg volt. Igazság szerint mi nagyobbat raktunk be, mert eleve a régi panel szabvány messze van a maitól.

Eleve az ajtó keret szerkezete is más szóval vésni kell mindenképp.


Elsőnek én is azt hittem a kereskedő be is tudja tenni, de kiderült ez nem mindenhol van így. Végül aztán egyik kereskedő, akinél volt szimpatikus ajtó az adott egy asztalos címet. Elsőnek őt hívtam ki, felmérte a helyzetet aztán megmondta, hogy mi az ami kell ide.


Elégedett vagyok jó munkát végzet. Nagyon örülök a cserének, mert azóta a lépcsőházban terjengő szagok egyáltalán nem jön be, pedig a szomszéd tőlünk 2 méterre cigizik.

2011. nov. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja azt nem tettem hozzá, hogy a bejárati ajtót írtam az előbb. A beltérieket is cseréltük, de ott kevesebb volt a macera és tokot cseréltek, de vésni nem kellett.

Rokon olcsón és tisztán akarta megúszni és nem cserélt tokot csak ajtót, de azóta keservesen megbánta. Azért egy ajtó össze van párosítva tokjával és ha nem új az ajtó és ugyan azon márka akkor elég gáz lesz az eredmény, de még azonos márkán belül is érhet meglepetés.

Szóval beltérinél tokostul cserélj.

2011. nov. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tokostól akarjuk mindenképp, bejáratit is majd, de ott úgy, hogy ahonnan vesszük az ajtót, ők felmérik mekkora kell és be is rakják, ha kész.


Beltérinél viszont nem találtam ilyen lehetőséget, vagy ha igen, akkor annyiért, hogy inkább nem kell, ezért vennénk meg simán az ajtót és raknánk be mi.

2011. nov. 20. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha keresel erre egy erre specializált asztalost ugyanis habár tényleg egyszerűbb a beltéri viszont a panel, mint az elvarázsolt kastély, semmi se egyenes és kellet a szakinak is ügyeskedni hogy jó legyen és ne ferde. Kellett itt helyben utána igazítani.
2011. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül nem cseréltük ki, jók ahogy voltak. Asztalossal csináltatni drága lett volna, szabványoknak vésni, mert ugye itt nem szabványosak az ajtók, mind keskenyebbek, mint amit kapni lehet, szintén nem lett volna olcsó, meg az egész ház megsüketült volna, ezért inkább lefestettük, a ronda üveget modernre cseréltettük és újak a kilincsek is. Olcsóbban egész szépek lettek. :)
2012. jan. 3. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!