Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázkonvektorból szivároghat a...

Gázkonvektorból szivároghat a szobába gáz?

Figyelt kérdés

Egy helyiségben éjszakánként teljesen levesszük, csak őrlángon ég. És reggelente mindig gázszagot érzek. Lehet, hogy ekkor az őrláng mellett nem ég el minden bejövő gáz, és beszivárog a szobába? Amúgy ablak alatt lévő és nem kéményes konvektor.

Napközben ha erősebbre vesszük, akkor már nem szoktam érezni. Viszont most mintha furcsa halk és dobogó hangot adna, ezt sem értem miért. Azt hittem, hogy a szomszéd fát baltázik és az hallatszik be, de nem, hanem a konvektor adja ezt a hangot. Nem értem.


Mi lehet a baj???

+Van valami készülék, ami tudja mérni, hogy tényleg gáz van-e....?


2011. nov. 22. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp megéri megnézetni valami szakértővel. Nem ezen kell spórolni, az egészségetek múlhat rajta.
2011. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem az volt, hogy érdemes-e szakértőt hívni... Tavaly egy másik konvektorunkhoz hívtunk "szakértőt", kisebb probléma miatt és rá pár napra újra kellett hívni, majd újra. Mert nem csinálta meg amit kellett volna. Végül egy "falusi ezermester" bütykölt rajta, aztán működött. Ez utóbbi nem szakember, csak ismerős, nem kért pénzt. Viszont a szakembernél 5000 ft volt csak az, hogy méltóztatott a helyszínre jönni. Ezt előzném meg a kérdéssel.


Tehát olyanoknak a véleménye érdekelne, akik konvektoránál már előfordultak a fenti tünetek, és tudja, hogy miért van ez, és várhatóan mit fog "alakítani" a kis konvektorunk a jövőben. Hátha valaki okosat is tud mondani, és az alapján hívnám a szakembert... Hogy pl vélhetően ez vagy az a baja a kütyünek és azt megtudná-e javítani és mennyiért? Talán így érthető...

Előre is köszi, ha valaki értelmes hozzászólást is tud tenni!

2011. nov. 22. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:

A kopogás természetes, nagy mértékű a hőtágulás. Lampart (LB) konvektorokra nagyon jellemző, a FÉG konvektorokra annyira nem.

Gázszagot semmilyen körülmények között nem érezhetsz. Ha gázszagot érzel, akkor gáz van a szobában. Az pedig NEM JÓ.

Kérdés, hogy tényleg gázszagot érzel-e? :)

2011. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj be egy szakboltba,ahol készülékeket árulnak. Ott 500 körül van egy szivárgás jelző spray.Festékboltokban,háztartásiban is szokott lenni.A multi barkácsboltokban is.


Leveszed a konvektor burkolatát. Ahol a csövek vannak...mondjuk a csaptól végig,ahogy a vékonyabb csövek bemennek az égéstérbe---mindenütt befújod a csatlakozásokat ezzel a spray-val,és figyeled.Ez hasonló,mint a borotvahab,ahol a legkisebb szivárgás is van,füjja a habot...buborékol.

Ha megvan a hiba,onnattól már "csak" a javítás van hátra.

Csináld meg őrlángon,és fűtés közben is.

2011. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

miért ne érezhetne gázszagot? ha tényleg szivárog, érezheti mert telenyomják levegővel a földgázt és annak már szaga van.

nálunk is gázszag volt, hívtunk szerelőt, keresi de sehol nem találja, hol szivárog, iszonyat szerencsénk volt hogy véletlenül ráfolyt a szivárgásjelző spray az őrlángcsőre.

mint kiderült egy kicsi, 1mm-es lyukból szivárgott a gáz.

én inkább hívnék szerelőt, kedves kérdező, mert többet ér az emberi élet, mint az a francos konvektor

2011. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés kiírása:11-22 21:23...

Most meg "kiemelted"-Miért is? Majd'egy hét alatt nem kellett volna egy szerelő? Inkább írkálsz a büdös gázszagban+ szeretsz veszélyesen élni.

2011. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Most meg "kiemelted"-Miért is?"

1/ Talán mást is érdekelhet a téma.

2/ Bármilyen további tipp és tapasztalat jól jöhet akár nekem, akár másnak a jövőben is. (Lesz még pár telünk, ha idén meg nem halunk...)

3/ Ha a 4-es választ te írtad, azt köszi. Igazán hasznos. De úgy gondolod, hogy leírtál benne minden lehetséges okot és most ez valami szentírás??? Az 5-ös választ író pl leírta, hogy az őrlángcsövön volt lyuk... Szerintem ezzel tudott újat mondani, igenis hozzátett valamit. Egy konkrét tapasztalat. Most már tudjuk, hogy ott is lehet hiba... Elképzelhető, hogy valaki ezután téved ide (esetleg a kiemelés folytán) és eszébe jut, hogy ilyen probléma náluk is volt, viszont a konvektor teljesen más zugában leletek a hiba forrására... Baj lenne, ha leírná, csak mert te már válaszoltál? Nagyon unatkozol, ha ilyenen hisztizel...


"írkálsz a büdös gázszagban+ szeretsz veszélyesen élni."

1/ Nem, már nincs gázszag. Amúgy is csak egész kora reggel volt.

2/ Nem szeretek veszélyesen élni, ezért is kérdezgetek...


"Majd'egy hét alatt nem kellett volna egy szerelő?"

1/ Képzeld, végül volt szerelő azóta itt, mert egy másik konvektorral is baj lett, más jellegű.

2/ Közben megszűnt a reggeli gázszag... És mire a szerelő jött, már nem tudtuk neki "megmutatni", hogy miről is van szó.

Mondtuk neki, hogy őrláng mellett éreztük, magasabb fokozatra kapcsolás után már nem. Kérdeztük miért volt ez. Nem válaszolt, még csak találgatásokat sem mondott, hogy megnyugtasson. Ránézett a konvektorra, feljebb kapcsolta, hogy kapcsolódik-e és ad-e melegebbet, még a burkát sem vette le. És ennyi. Azt mondta, ezzel most nincs probléma. Megjavította a másik készüléket (azon picit bütykölt, nem sokat), hogy az is meddig lesz jó, jó kérdés. Aztán elkérte a tízezer pénzét a pofátlanja, és mint aki jól végezte dolgát távozott.


Mondd, kedves "A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad."!

Szerinted egy gázszerelő szakember miért nem tud a fenti kérdésre válaszolni?

Ja, hogy hívjak másik szerelőt? Hívjam ide sorra pest megye összes szerelőjét, hátha az egyiknek a fejébe ész is szorult? Tudod nem vagyunk milliomosok, hogy csak úgy osztogassuk a tízezreseket a semmiért...

Inkább felteszem a kérdést itt újra és újra, és ha ez neked így szúrja a szemed, akkor vagy írj részletes választ OKOKKAL és magyarázatokkal, vagy pedig ne írkálj ide és keress magadnak más elfoglaltságot! Ki mondta, hogy miután te megválaszoltál egy kérdést, más már nem írhatja le a véleményét/tapasztalatát?

2011. nov. 29. 11:40
 8/8 anonim válasza:
Én is most tévedtem ide :)
2022. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!