Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vakolatra hányszor kell...

Vakolatra hányszor kell glettelni csiszolni feltés elött? Még mit kell csinálni a glettelésen kívül?

Figyelt kérdés
Levertem a csempét és festve lesz. A csemle helyét kijavitottam vakolattal és glettelni akrom. Tanácsokat várok. Köszi
2011. dec. 7. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahányszor igényli. Ha sima a vakolat, akkor bőven elég egyszer, de lehet, hogy kettő is kell majd. Miután megszáradt a glettelés, nézd meg síkból, simogasd meg, érezni fogod, hogy igényli-e a következő kört.

Ha mélyebb lyukak vannak, akkor valószínűleg 2-3 kör glett is kell, mert száradáskor összemegy a glett és látszani fog a lyuk körvonala, csak persze halványabban.

Egy tipp: telibe gletteld nagy mozdulatokkal, úgy sokkal egyenletesebb lesz a végeredmény.

2011. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha készen van és sima mit kell még csinálni a fesés elött? Van az a mosószappan vagy az a pormegkötő valami? köszi.
2011. dec. 7. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is laikus vagyok, csak a tapasztalataim írtam le. Én amikor kész volt, leporszívóztam a falat és ment rá a festék, a dobozra írt utasítást követtem.

Szerintem ha már tudod, mivel festenél, akkor olvasd el, mit igényel, kell-e alapozni vagy valami. És aszerint járj el.

2011. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Festés előtt általában szoktak alapozót felvinni. Ez nem feltétlen szükséges, de segít lekötni a port, ill. kevesebb festéket szív utána be a glett.
2011. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, haladok vele, tiszta por minden, többet csiszolok le mint amennyit felkenek ))))))
2011. dec. 8. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2x kell.


A vakolatot előtte le kellne alapozni, de nem elengedhetetlen. Első sort keményebb anyag legyen, és vastagabban húzd. Ha megvan a kantnikat megcsiszolod, (csíkok amiket a glettvas hagy). Második sor vékonyabb anyaggal és leheletvékonyan kell, hogy a karcokat stb előző glettelésből adódó hibákat eltüntesse. Ezután lecsiszolod tükörsimára. Lealapozod ismét. Utána első sor festés jön. Ha megvan a karcokat-hibát kidobja (úgyis lesz bőven, bocsi:D, nekem is szokott azért lenni, pedig 99% hogy többet gletteltem már mint te) és azokra rá felekkelsz. Kis glettel ráhúzol nagyon vékonyak, hogy szinte csak a karcban legyen. Megcsiszolod simára, és mehet a 2ik sor festék.


Lehet, hogy későn írtam de sebaj. Végzős festő. :)

2011. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!