Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A rezgőcsiszoló nagyon hangos?...

A rezgőcsiszoló nagyon hangos? Jó lenne nekem erre?

Figyelt kérdés
Panel lakást vettünk, az előző lakó bent cigizett, meg ilyen koszos foltok vannak a falon. Amúgy sima a fal, csak vannak ezek a foltok, meg a sárgásság a nikotin miatt. Azt mondták, hogy festés előtt az egészet csiszolni kell. Na most csak az egyik szoba 4 x 6.25 -ös 2.70-es belmagassággal. Mire simán kézzel végig csiszolom, és akkor még ott a másik szoba, az előszoba, a közlekedő, a fürdő, wc (a konyjában betonig le kellett kaparni a festéket)... Láttam, hogy ilyen rezgő csiszolót 3000-ért már lehet venni, sokat könnyítene a munkán? Mennyire lenne zajos? Nyilván úgy csinálnám, ahogy nekem a legjobb, de a félnapos fal ütvefúrózás (csempe leszedések), meg egész napos beépített szekrény és ajtó kiszedések után már sajnálnám a szerencsétlen szomszédokat, ha még a csiszolással is megsüketíteném az egész lépcsőházat..
2011. dec. 15. 12:25
 1/5 dirtboy ***** válasza:

elég hangosak igen de ami zavaró az az hogy elég gagyik.

én asztalos vagyok de utálom a rezgőt,ahol a szakmát tanultam ott nem is használtuk.

szalagcsiszolót és excenteres csiszolót használtunk mindig.

egy szalagcsiszoló lenne neked a legjobb de nem ezek a kis 76mm szélesek hanem a nagyobbak,viszont azok drágábbak is.

2011. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen a jó kis 3 ezerfornitos csiszolók...Ezek tényleg gagyik,én egymás után vettem 3mat és egyik kibírta 20 percig a másik kettő 5 perc után meghalt.6-7 ezerforintért kapsz szalagcsiszolót a tescóban(nem ajánlanám azt se) de ha nem gyilkolod azzal talán megtudod csinálni az egész házban.Sajnálatos mód ha kézzel csiszolnád még azt is hallják a szomszédok azt elhiheted nekem mert hétfőn pont csiszoltam és szóltak is .A legjobb az ha előre megkérdezed őket hogy mikor nem zavarná őket a legkevésbé a zajongás és akkora tervezni a munkaidőt.

Jó munkát hozzá!

Üdv!

2011. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél csiszolót. Nekem is itt ajánlották, hogy nem kell, és tényleg. A falcsiszolás ijesztőnek tűnik, de nagyon haladós munka. Utólag látom, hogy ha vettünk volna csiszolót, csak magunkkal szúrtunk volna ki, nem lett volna gyorsabb a munka, de cserébe szétrázta volna a kezünket.

Egy előnye lehet, ha olyat veszel, ami rendesen elszívja a port, akkor nem lesz poros a lakás. De ezért nem éri meg szerintem.

2011. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Falcsiszoláshoz nem jellemző, hogy rezgőcsiszolót használnának. Lehet kapni olyan eszközt amibe belefogod a csiszoló papírt/hálót és nagyon gyorsan tudsz haladni. Mindenképpen ezt ajánlom. Esetleg érdemes elgondolkodni azon, hogy átgletteled a falat előtte.


[link]

2011. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!