Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől zúg a vízvezeték,...

Mitől zúg a vízvezeték, amikor megnyitom a csapot? Egy ideje nagyon hangosan zúg, és időnként mintha rázná valami a vízvezetéket, nagyon kellemetlen hangot hallatva.

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni? Vízköves lehet?
2011. dec. 24. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Tönkre ment a csap-felsőrész,ki kell cserélni.

(ami a tekerőgomb alatt van)

2011. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, ami viszont ennek ellent mond az az, hogy négy különböző helyen működő csapnál egyszerre jelentkezett. Ez pedig kizárt, hogy négy csap egyszerre romoljon el.
2011. dec. 24. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor talan a kozos szelep ment tonkre. Ahogy elkezd aramolni a viz, rezgesbe hozza a kopott vagy kilazult alkatreszt.
2011. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Levegő került a rendszerbe. Nekünk olyankor csinál ilyet, amikor karbantartás volt a vízműveknél. Egy darabig engedni kell a vizet, és akkor abbahagyja végleg.
2011. dec. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Maradjunk a csap felsőnél.
2011. dec. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha minden csapot megnyitva rezeg, akkor lehet, hogy egy közös elzárónál.

Mondjuk egy szakaszoló szelepnél. (Csempeszelepnél.)

2011. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk hasonló volt. Mindegyik csapnál megnyitáskor egy bizonyos vízerősségnél regett az egész. Az oka egy rejtett csőrepedés volt ami miatt levegőssé vált a vízvezeték. a vízóránál egy hosszú szakaszt ki kellett cserélni.
2011. dec. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csőrepedés? Meg is bolondulok! Már megjártam vele, ezért kicseréltettem a teljes vezetékrendszert. (Erre egy kötést elfelejtettek megroppantani, és fél év múlva kellett emiatt bontani.)
2011. dec. 24. 18:22
 9/9 P. Scarlatti válasza:
Szép napot! Nem a választ tudom a kérdésre,hanem egy hasonló kérdéssel állnék elő. Nekem nem a csap megnyitásakor zúg iszonyúan, hanem a WC lehúzásakor hallom ezt a hangot. Ez esetben mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a használható válaszokat!
2022. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!