Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi kis téglalakásunkban a...

Régi kis téglalakásunkban a vízvezeték-szerelő nem találta a bejövő (fő) vízvezetéket, ezért 5 helyre is rakott vízórát. Elég drága (cserélni). Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Bekötési rajz (tervrajz, vázrajz stb.) nem maradt fent a vízvezeték-hálózatról, tehát minden vezeték helye ismeretlen (elég régi ez a lakás és akkoriban, amikor építették még senki sem foglalkozott a méréssel, általány volt). Talán a szomszéd lakással közös falat is érinti a dolog. Távol van egymástól a konyha és a fürdőszoba (köztük van egy nagy szoba). Vízvezeték-szerelő azt mondta, hogy akkor lehetne a vízórák felszerelését jól megcsinálni, ha mindenütt be lehetne a falba vésni, hogy kiderüljön, hol futnak valójában a vezetékek. Ehhez gyakorlatilag majdnem az egész lakást ki kéne vésni (különösen a fürdőszobát, konyhát, WC-t).

Szóval, 5 vízóra lett felszerelve a kis lakásunkba (1 a WC-re, 1 a konyhai csapra, 1 a fürdőszobai csapra, 1 a kádhoz és 1 a bojlerhez). Nem túlzás ez egy kicsit? Szerintem kettőből illett volna megoldani! Mert vízóránként külön kellett fizetni egy vagyont és 6 évente, amikor cserélik, szintén darabonként kell fizetni (hitelesítés stb.)! Mit tehetnék, hogy kevesebb vízóránk legyen (max. 2)? Mert azért szereltettük föl, hogy spóroljunk, nem azért, hogy még inkább lehúzzanak anyagilag!


2010. márc. 16. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit minősíteni,én is ezzel foglalkozom.Bár kiváncsi lennék arra a "kollégára".

Több variációt is meg lehet csinálni kiépítésnél,csak akkor problémásabb a dolog ha ólom csövek vannak még a falban.Azt nehezebb megtalálni.Én sokallom az 5 órát.

2010. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem tudom, milyen csövek vannak. Lehet, hogy ólom, hiszen elég régi budapesti házban van a lakás. (Zuglóban) Ha esetleg majd sor kerülne a rendszer "felülvizsgálatára" egy valóban hozzáértő és nem túl drágán dolgozó szerelőre szükségünk lesz majd! Célunk, hogy 2 vízóránál ne legyen több a lakásban!
2010. márc. 16. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok vízvezeték szerelő, de láttam már olyan kütyüt barkácsáruházak katalógusában, ami direkt arra való, hogy falban lévő elektromosságot, de akár fém vezetékeket, csöveket is meg lehessen találni vele.


Nálunk 4 vízóra van, mert külön jön be fürdőszobába és külön a konyhába is a víz. Ezen kívül külön kell a hideg és külön a melegvízre is a vízóra, mert a távhőszolgáltatótól jön külön a melegvíz.

Sajnos drága a csere, de mi nem tudjuk ezt kikerülni.

Egy vagy maximum 2 bejövő hidegvízre viszont tényleg baromi sok 5 órát felrakni.

2010. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1 vagyok.Valóban van kütyü(nekem is)csak az ólom,réz,alu.csöveket nem mutatja meg.

Ha esetleg kell segítség akkor privát üzenetben írd meg,és megnézzük mit lehet tenni.

2010. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!