Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e csempét ragasztani...

Lehet-e csempét ragasztani lecsiszolt, portalanított, sima és lealapozott, glettelt felület? (LENT bőven)

Figyelt kérdés
Az történt, hogy a konyhám felújításánál a festésre előkészített falnál tartottam a munkákban, rájöttem, hogy a padlólap szegélye, ami a falra megy, azt kifelejtettem felrakni. Ha majd felmosok, akkor a falat nem fogja védeni semmi, ezért nagyon fontos, hogy felkerüljön. Ez egy szegély szerűség. Ezt a burkolati csíkot szeretném felrakni a falra. Tehát a kérdésem, hogy ezt a sima fal felület burkolható-e vagy mit kell vele csinálni? Érdesíteni? Hogyan? Megkapargatni? Fúróval picit megfurkálni? Nagyon jól sikerült a felület, ezért nem szeretném visszajavítani. Legjobban annak örülnék, ha azt mondanátok, hogy ráragaszthatom így.
2011. dec. 26. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan ragaszd fel rá.Azt viszont nemtudodm hogy így mennyire tartós a dolog a gipszen ezzel tapasztalatom még nincs,de nyugodtan csináld mert azok a burkolólapok nem lesznek igénybe véve ,ha egy év múlva levállik akkor majd akkor újraragasztod de akkor már érdemes lessz lekapargatni de nem biztos hogy ez megtörténik.Szerintem normális falkén burkolható!
2011. dec. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy egy 10-12-es fúróval nekimegyek ennek a csíknak, de csak a 2-3 mm mélyen megfúrkélom. 10 firat egy szegélyre. Ezzel nem fogom sérteni a fel felső részét, csak amit a szegély amúgy is eltakar.
2011. dec. 26. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
végülis nekieshetsz fúróval,mert a mínőségén úgyis csak javítani fog :)
2011. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rakd fel rá simán.
2011. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jó felrakom
2011. dec. 26. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Rakd fel nyugodtan. Sot, lehet szilikonnal is ragasztani. Azt nem probaltam, de ajanlottak. Ha mar regi csempere is lehet ujat ragasztani, akkor te is birod igy. Esetleg vegyel olyan ragasztot ami a fenyes feluletekre van. Az eladok majd tudnak segiteni. Ceresit 19 vagy ilyesmi.
2011. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha glettelt(rigipsz) a falad akkor csemperagasztóval ne tedd fel a csempét megeszik "egymást" (gipsz és a cement nem szereti egymást)de van áthidaló megoldás TAPADÓ HÍD ez a neve a terméknek.Ez egy zöld színű tejföl sűrűségű folyadék ezt felkened és lehet rá a ragasztani csempét,ezzel a "lónyállal" akár csempére a csempét is ragaszthatsz vagy ha olajfestékkel volt lefestve a fal
2011. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már csak a szegély van hátra a padlólap szélén a falom. Inkább megfurkálom és áttöröm a gipszet a cementig és úgy ragasztom. Majd januárban.
2011. dec. 28. 09:57
 9/9 lacka1 válasza:
Felesleges furkálás, csak több baj van vele, nincs semmi értelme. Flexibilis csemperagasztóval fel lehet simán tenni, és le sem lehet robbantani, feltéve ha a fal nem fog vizesedni, és akkor is csak a gipsz fog elválni.
2012. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!