Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagyon szeretem a görög...

Nagyon szeretem a görög cuccokat és szeretnék majd tavasszal néhány dolgot elkészíteni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Főleg arra lennék kíváncsi, hogy lehetne a fém dolgokat elkészíteni

meg a viaszt honnan lehet beszerezni vagy készíteni.


2011. dec. 28. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha a késekre meg kardokra gondolsz akkor oda kell egy kovács műhely,kovácscuccokkal.

Az ilyen kardokat sorozatban gyártják le és majd krómozzák vagy nikkelezik.

de ha van lánghegesztőd akkor megpróbálhatod kiverni és kiedzeni a vasat törnek vagy kardnak.vagy csinálni kell egy sablont és kiönteni könnyűfémekből.

A kardok nyelét ha ügyes vagy nyársra húzod és fúróba befoghatod és mit ha egy esztergánál megmunkálhatod.

Milyen viaszt szeretnél?Szerintem a viaszt hobbi boltokban lehet kapni ,vagy egyenesen a gyártóhoz kell menni vagy megnézni a google.hu ,hogy mi kell hozzá.

2011. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát a görögök annak idején elméletileg még csak a méhviaszt ismerték, szóval én is olyat szeretnék.

Egyébként milyen fémet ajánlanál a kardokhoz?

2011. dec. 28. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha magad akarod kikovácsolni és van lánghegesztőd akkor megteszi a sima vas is.

Alumínium az hamarabb megolvad mint a többi fém,így viszont a kard puha lesz.Szerintem ezeket vagy rézből vagy bronzból önthetik ki aztán meg nikkelezik.

2011. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ónt (bronzhoz) vagy akár már bronzot, alumíniumot, rezet honnan lehetne szerezni?

Egyébként kovácsműhelyt nem tudok, de faluhelyen az udvaron csak megoldható... remélem. :/

2011. dec. 28. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alumíniumot felejtsd el, azt nagyon nehéz otthon korrekten önteni. Nagy valószínűséggel egy zárványos selejt lesz az öntvény. Persze meg lehet oldni, de az sok pénzt, odafigyelést és utánajárást igényel.

Ugye az acélt azt otthon nem tudod megolvasztani, a kovácsolást megint csak el lehet felejteni, mert az rengeteg tapasztalatot igényel.

A kardok amiket linkeltél nagy valószínűséggel bronzból vagy rézből vannak, talán még ez a legkivitelezhetőbb technika otthon. A viasz nem szükséges, hacsak nem akarod direkt ókori módon megoldni, vannak modernebb technikák amik ugyan oda vezetnek.

Ha a használhatóság is fontos, akkor viszont csak a bronz és az acél jöhet szóba. Én személy szerint mindenképpen a bronzot ajánlanám, de ha van rá pénzed és időd akkor a kovácsolással is meg lehet próbálkozni.

Alapanyagot pedig mindenképp a színesfémtelepről érdemes vásárolni.

2011. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma reggel az jutott eszembe, hogy vannak itthon fémnyelű késeink, szóval hátha azzal lehetne valamit kezdeni.

Vagy ha fából megcsinálnám a kardot, be lehetne vonni valami fémmel?

2011. dec. 29. 12:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fából faragod ki akkor lefested lenolajjal majd letudod fújni krómfestékkel.De ez sem a legjobb megoldás mert a krómfesték amiket eddig használtam az elég érdekes volt,mármint hamar megmattul a festék.
2011. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!