Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki kell cserélni a cekászt is...

Ki kell cserélni a cekászt is amikor vízkőtelenítjük a bojlert?

Figyelt kérdés
4 éve használjuk és még 1X-se csináltuk.(Lesz segítség.)
2011. dec. 30. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
23 éve nem volt vízkőtelenítve....
2011. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan állapotban van, akkor ki kell cserélni. Majd meglátjátok, ha szétszeditek, de akkor lehet hogy más is cserés lesz. Hajdú bojlernél az anód is el szokott fogyni, néha a vezetékezést is cserélni kell.
2011. dec. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemrég cseréltem az anódot,de a fűtőszálnak semmi baja akkor meg minek cserélni,újtömítés szépen lepucolni és mehet vissza.4-5évente cserélem,álítólag 2 évente kellene.
2011. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell két évente cserélni a fűtőszálat. Addíg, amig megy, és nem látok rajta repedést, addig vissza lehet rakni. Akár 5-6 évet is elmehet. Artra kel vigyázni, hogy minél kevesebbszer kelljen halytogatni. Van, hogy a vízkő már 90fokba széthajlítja a fűtőszálat. Azt is meg lehet menteni, de óvatosan kell bánni vele. Amúgy ha kireped a forrasztásnál, újra lehet forrasztani. Főleg az olasz fűtőszálak alergiásak a halytogatásra. (Az új hajduk is az olasz belsővel vannak szerelve. Kör alaku a fűtőszál alaplapja a Hajdué ovális.)
2012. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4:

Segítek eldönteni a "halytogat-hajtogat" kérdést: bár kétszer írtad ly-nal és csak egyszer pontos j-vel, mégis a pontos j a jó megoldás!

:D

2012. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor most újra olvastam én is elförmedtem hogy hogy írhattam rosszul...:( Igazad van! :)
2013. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!