Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban a fürdőszobában,...

Panelban a fürdőszobában, ahol a kádlefolyócső megy be a falba, onnan árad a bűz. A kád előtti fémlemezt le lehet szedni anélkül, hogy a kádat ki keljen bontani?

Figyelt kérdés
Alul mozog, de felül mintha csavarozva lenne, de nem igazán lehet hozzáférni és rozsdás is a csavar. A lemez nem ér le teljesen a földig. Mivel lehet pótolni a csempézést kivéve? Valami műanyag takarólapra gondoltam. Van ilyen?A WC-ben már megoldottuk a problémát, de most meg itt lett büdös és a WC-ben a felső szellőzőnyíláson újabban jön át a szomszéd cigifüstje. Pedig azt hittem, hogyha a WC-ben a hátsó falat rendesen lezárjuk, akkor nem lesz büdös.

2012. jan. 4. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már egyszer levették amikor a fürdő lett felújjitva de a kád maradt a helyén, sajnos nem tudom neked leirni hogy hogy vették le mert nem voltam itthon de az biztos hogy le lehet venni.
2012. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a felső vagy alsó szomszédod cigizik, azt simán érezheted a szellőzőn keresztül is sajnos, nálunk is így volt, és sokat nem tudtunk ellene tenni.

A bűzről annyit, h érdemes megnézetni a csőszekrényt, ahol a víz és szennyvízcső fut. Nálunk pl a szennyvíz cső volt elrepedve, de úgy h a repedés a felettünk lévőnél kezdődött, és nálunk állt meg. Kihívtuk a vízműsöket, körbenéztek, és ugye ingyen megcsinálták. Azóta nincsenek szagok sem.

A kád lemezét ki lehet szedni, nálunk is volt már kiszedve, nem lesz semmi baja a kádnak. Mi úgy csináltuk meg h a lemez helyére rakattuk a radiátort. Szal a fürdőkád szélén fut végig most a radiátor, de kicsit süllyesztve, h ne legyen azért útban. És a hely is több lett így a helyiségben.

2012. jan. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizonyára valamelyik jóképességű lakótársad beépített egy ventilátort, ami széthordja a bűzt mindenütt. Ráadásul ez tilos is!

keressétek meg, hogy ki az, és szereltessétek le vele!

2012. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A vízművesek jó ötlet. Megpróbáljuk azért leszedni a kád elejét, és ott betömni a lefolyó nyílását. Nyáron volt felújítás a házban, lehet, hogy tényleg ez a ventillátor az oka, bár korábban is volt szag a WC-ben de nem volt ilyen büdös.

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2012. jan. 5. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a WC-ben volt a csőszekrény és mint egy liftakna ment lefelé (régi panel).


Megmaradt ásványgyapottal kitömtem (ez nem éghető anyag) így nem csak a szag, de a zajok is megszűntek.


A kád takarólemeze levehető: középen alul szokott lenni egy csavar, azt kell kivenni ekkor billenéssel leakasztható. Cserélni lehet pl. impregnált (zöld) gipszkartonra (festhető, csempézhető), vagy műanyag (fehér vagy famintás) falburkoló lapra, de van olyan falburkoló lemez is ami kavics/tégla/kő mintás (barkácsáruház)

2012. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!