Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 23 nm-es kicsi lakásomból...

23 nm-es kicsi lakásomból szeretnék kivetetni egy 1m széles falat, nem is teljesen a plafonig. Nem főfal, de van rajta két villanykapcsoló. Hogyan kezdjem? Tudtok ajánlani rá szakembert? Köszi

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 23:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mégis milyen lakás? házgyári panellakás? Mert akkor nem lehet kivenni, mivel bele van vasalva a födémbe a fal.
2012. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha nem adtam meg elég infót, nagyon laikus vagyok a témában, ráadásul nőnemű. Budapesti 4 emeletes téglaházban lévő lakásról lenne szó.
2012. jan. 5. 23:44
 3/19 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem plafonig? Fentről lecsüng majd egy pár sor tégla? És mitől nem fog leesni???


1. és legfontosabb: statikust kell hívni, aki megnézi, érintené-e a változtatás bármi módon a teherhordó szerkezetet, kivehető-e a fal(rész) és hogyan. Ha kivehető:

2. villanyszerelő (ha tudod, beszéld rá, hogy vállalja azt a kis bontást is, és akkor egy füst alatt megvan): bont, sittet talán el tudja szállítani (háztartási hulladékhoz nem szabad rakni), villanyt átvezeti máshová, amihez valószínűleg hornyot vés, ami rettenetes port csinál és visító zajt – vegyél sok takarófóliát és festőszalagot!

3. festő (olyan, aki vakolást vagy gipszelést vállal, hogy ne kelljen kőműves is...) – a fal helyét oldalt és a plafonon, valamint a hornyot bevakolja ( kigipszezi, lefesti vagy tapétát pótol.

4. Földön milyen burkolat van? Azt is ki kell igazítani... Ha parketta, parkettást kell hívni, ha csempe, burkolót... Persze kell pótcsempe/pótparketta, és az összeeresztés látszani fog (mert nem úgy jön majd ki, mintha eleve egy szoba lett volna...)


Ha nem vettem el a kedved, akkor sok sikert!!!


:)))


Ui: milyenek a szomszédaid? Várható, hogy feljelentenek esetleg...? Mert elvileg nem engedélyköteles művelet, ha teherhordó szerkezetet nem érint, de ez nem mindenkit gátol abban, hogy feljelentsen...

2012. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

[link]


Itt látható a lakásrész. Az ajtó és az ablak közötti falat szeretném kivetetni, az ajtó magasságáig (gázcső miatt), illetve magát az ajtót is.

2012. jan. 5. 23:53
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm közben a részletes választ!

Leesne? Az ajtó felett sem esik le...vagy ez egy teljesen lehetetlen elképzelés?!

2012. jan. 5. 23:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Az ajtónak van tokja. Ha kiveszed, szerintem kell beépíteni valami áthidalót a nyílás fölé, ami tartja majd a fölötte lévő téglákat.

Amúgy rettentően kell vigyázni, látom a gázcsövet, hát, bontásnál ha elmozdulnak a felső téglák, megrepedhet a gázcső...

2012. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

De amúgy hol van a sok ezermester pasi, miért nem szólnak hozzá? Én is nő vagyok, de végigéltem már egy-két ilyen átalakítást...

Sok türelemre lesz szükséged, és meglepően sok pénzre (ahhoz képest, hogy ilyen apró változtatás)...

2012. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ajaj, egészen eltántorítottál, pedig annyira nagyszerűnek tűnt az 1x1 méteres teakonyhát a fal kibontásával amerikai konyha típushoz hasonlóan a nappali felé nagyítani...:(( de azt hiszem akkor ez most túl nagy meló lenne...köszönöm azért, hogy segítettél!
2012. jan. 6. 00:06
 9/19 A kérdező kommentje:
Az én pasimról annyit, hogy bútorok összeszerelésekor is inkább kihagyom a buliból :)
2012. jan. 6. 00:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved, csináltasd meg, mert nagyon fontos, hogy az embernek a lakásában praktikus és kellemes legyen a tér! Tényleg fontos.

Csak jó, ha tudod, mi vár rád, és felkészülsz rá, és akkor nem ott fogsz meglepődni, hogy ez is meg ez is...


Legutóbb mi is egy falat vetettünk ki, villany volt benne. Villanyszerelő bontott is, jött még parkettés és festő, kőművest kihagytuk.


Szóval: hajrá, lakjál úgy, ahogy jó neked, megéri azt a pár napi felfordulást... :)

2012. jan. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!