Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a Legrand és a...

Mi a különbség a Legrand és a legolcsóbb villanykapcsoló között? Azt mondta a villanyszerelő vagy Legrandot, Prodaxot vagy Kopp típust vegyünk. De nem értem mi a különbség két villanykapcsoló között.

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi különbség van, mi is lecseréltük mindent Legrandra.
2010. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sokkal minőségibb. A kínai vackok széteshetnek, az érintkezőik, vagy a burkolatuk a folyamatos használattól megéghet.
2010. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám villanyszerelő. Nálunk az összes kapcsoló és dugalj Legrandra és Prodaxra van lecserélve. Csak azért kétféle, mert néhány szobába a fal színéhez illőt választott, és adott színből az egyiknél volt, a másiknál nem, és fordítva. Egyébként tényleg minőségi különbség van köztük, amit már felettem is írtak, az olcsó vacakok könnyen sérülnek, érintkezési hibásak lehetnek, megolvadnak, megégnek. Azt tudom mondani, a két általam említett márka tökéletes. Ezekből az egyszínű sima fehér mindig olcsóbb a többi desingnosnál, ha mindegy, milyen színű, akkor szerintem ezeket válaszd. Más. Az a villanyszerelő, aki ezeket ajánlotta, lehet, hogy valamelyik üzletnél/cégnél törzsvásárló/megrendelő (apukám is ilyen) és 15-20%-kal olcsóbban tudja beszerezni őket nagyobb tételben. Kérdezz rá, mert ha így van, akkor talán nektek is segíthet ebben. Ugye itt a legfontosabb, hogy egyszer kell kifizetni egy nagyobb összeget a minőségért... De, ha vacakot sikerül valami silányabb fajtából, akkor azt lehet, hogy idő előtt cserélni kell. Én személy szerint inkább kifizetek ilyesmire egy kicsivel többet egyszer, mint aztán sok-sok csere után egy rosszabb vételkor hosszabb távon ugyanott tartok anyagilag.

21/L

2010. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Apukád esetleg Budapesten van? Szívesen meghallgatnám az ő véleményét is a házban lévő dolgokról :)
2010. jan. 9. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Én villanyszerelő vagyok.


Az olcsó is kapcsol, csak nem mindegy hogy egy-két év múlna tönkremegy, beég, balesetet okoz, esetleg tüzet. A minőségi eszközökkel megelőzhetőek ezek az esetek, illetve nagyon nagyon minimálisra csökkenthetőek. Az üzembiztonság és az élettartam is fontos tényező ilyen esetben.


Az olcsó típusok hátrányos tulajdonságai:

-rosszul szerelhető

-silány minőség (kevésbé tetszetős külső)

-rövid élettartam

-rossz üzembiztonság (nem kapcsol, nem szakít meg)

-mechanikai igénybevéttellel szemben kevésbé ellenálló (elpattan, törik)

-rosszul, vagy nem tisztítható, esetleg elszíneződik

-fellazuló rögzítés (meglazul, lóg, kiesik)

-fellazuló elektromos kötés )nem érintkezik, forrósodik, szikrázik)


Nem biztos hogy mindezeket produkálja egy olcsó változat, de számomra elsődleges szempont a biztonság. Ön hogy van ezzel?

2010. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok meggyőztetek, köszönöm Prodaxot fogok venni és azt hiszem meg is találtam már hozzá a megfelelő szakembert.
2010. jan. 28. 11:54
 7/8 anonim válasza:
70%

A Magyarországon forgalomba kerülő termékek általában megfelelnek az érvényes szabványoknak, előírásoknak,ezért nem túl etikus a fogyasztók veszélyérzetének marketing célokra való felhasználása.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ne lenne a termékek között jelentős minőségi különbség.

A vezető gyártók (Siemens, Gira, stb.)igen erős mechanikai felépítésű szerelvényeket gyártanak. Fontos a kapcsolók billenési tulajdonsága, (hang, erő, határozott pozíció) és a rögzítés stabilitása. (néhány hónap múlva ne hulljanak ki a falból)

A korszerű termékek többsége rugós kapcsokkal rendelkezik, így nem kell időnként ellenőrizni a kötések biztonságát.

A villanykapcsolókat dizájn elemekként is kezelhetjük. Ekkor érdemes anyagában (műanyag, fa, üveg, fém) formájában a környezethez illeszteni. Igény esetén bízzunk meg lakberendezőt a kiválasztással.

Egyébként válasszuk ki magunk és vásároljuk meg a készülékeket. A szaküzletek szívesen segítenek.

Gondoljunk arra, hogy megvetetnénk-e a festővel a tapétát, a burkolóval a csempét, a vízszerelővel a vízcsapokat.

A www.villanykapcsolo.info segítséget ad a választásban.

Sok sikert hozzá!

2010. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krack válasza:
57%
Az olcsó 600Ft-osak is évekig, évtizedekig működnek és életveszélybe is igen érdekes lenne, ha emiatt kerülne bárki is (szabványok, földelés, műanyag kapcs. stb.). Ám az igaz, hogy lötyögősebb, nem pontosan illeszthető, nehezebben szerelhetőek LEHETNEK, plusz esztétika stb.
2014. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!