Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » LED-es fénykábel (karácsonyi...

LED-es fénykábel (karácsonyi kültéri díszítőfény) hogyan javítható? Kb. az első fele nem világít, a többi igen. Mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld megnézni hogy melyik a hibás led és azt kicserélni,mert gondolom sorba lehet kötve szakaszonként.
2012. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arról a típusról beszélünk ami 8 programos? Sajnos nálam is volt ilyen, ezt javaslom:


0, Szemrevételezéssel zárlat (beázás és elszíneződés) érintkezés (forrasztási hiba) illetve rozsdásodás miatti kontakt is lehet...

1, Arra a programra kapcsoltam amikor mind világít folyamatosan.

2, Ilyenkor kb. 40 V kimenő egyenfeszültséget lehet mérni. Ha ez nincs meg, akkor a 4 közül az egyik tranzisztor ment ki (kb. 50Ft)

3, Ha meg van a feszültség akkor az a vezeték szakadását kell vizsgálni.

4, Ha nincs szakadás akkor ki kell forrasztani az adott sor ledjeit és megnézni egyenként világít-e (multiméter, vagy trafóval ellenálláson keresztül)

2012. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj akkor lehet másra gondolunk. Maga a kábel ami végig világít. Illetve ez a bajom, hogy már csak félig... :-)

Ilyesmi (csak az enyém kizárólag folyamatosan világít, nem tud villogni):


http://www.youtube.com/watch?v=al3FfNEbY-I&feature=related

2012. jan. 9. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Második! Te nem a diódára gondoltál a tranzisztor helyett, mert abból van benn 4, ezek egyenirányítják a váltó feszt. Szedtem már szét ilyet, de tranyó még egyikben sem volt, csak egy vezérlő IC.
2012. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 titak ***** válasza:

Javítani nem lehet. Ha zavar a hibás rész, vágd ki belőle.


[link]

2012. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!