Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Recseg a csapunk, mintha szét...

Recseg a csapunk, mintha szét akarna robbanni?

Figyelt kérdés
A minap cseréltünk csaptelepet és azóta, amikor kinyitom a csapot olyan mintha szét akarna robbanni, hangos és nem jön a víz, majd kirobban belőle.Miért lehet ez?Esetleg nem jól lett bekötve?
2012. jan. 13. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet bevan levegősödbe a rendszer és azért viselkedik így.
2012. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jó kis kínai csaptelep,nem? Mert mi is úgy jártunk,hogy a csöpögő cspot kicserélve vettünk egy olcsó egykaros csaptelepet,ami annyira zajos,hogy szerintem az egész 10 emeletes végig hallja,ha megnyitom a mosogatócsapot.Nem is merek késő este vagy kora hajnalban mosogatni,pedig nekem akkor kéne.
2012. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én csapjaim olyankor szoktak recsegő-ropogó-puffogó hangokat adni (és ilyenkor prüszköl a vízsugár), amikor a házban elzárják a vizet 1-2 órára, mert valahol szerelnek és utána megint kinyitják!...


Ilyenkor a csövekben levő kosz, rozsda, homok, kövecskék összegyűlnek és ettől van ez a hang!


Én azt szoktam csinálni, hogy mikor újra megnyitják a vizet, akkor teljes vízsugárral kinyitok minden csapot5-10 percre, mossa ki a csapokat a víz...

Mikor megszűnik a recsegés-prüszkölés, akkor utána újra hangtalan lesz a csaptelep is!...


Tanácsos ilyenkor lecsavarni a csapok végén levő szűrőket és kimosni belőlük a szennyeződést (gyakran annyi koszt találok itt, hogy elképesztő!)...


SZÓVAL : nyisd ki a csapot teljesen és folyasd belőle a hidegvízet 5-10 percen át!... :-))

2012. jan. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És utánna nézd meg a horrorvízszámlád! Ne folyasd. Felesleges.
2012. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!