Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A faipari porelszívókat miért...

A faipari porelszívókat miért nem áttételell hajtják meg?

Figyelt kérdés
Vagyis mindig azzal szokott gond lenni, hogy sosincs elég elszívó ereje az elszívónak, de ha áttételell hajtanák meg akkor 2x vagy akár 3x nagyobb szívóerőt tudnának alkalmazni ugyanazzal az energiafelvételell, és ha alkalmaznák akkor hatalmas nagy kereslet lenne rá
2012. jan. 14. 22:28
 1/4 dirtboy ***** válasza:

annyiban nem értek veled egyet hogy a porelszívók kellő szívó erővel rendelkeznek,max amit te használsz az nem megfelelő teljesítményű ahhoz a géphez,művelthez aminél használod.

én mikor szedtem le 3mm-t 45-50cm szélességben vastagoló gyaluval simán elszívta a szívó,még akkor is ha közben ment az egyengető is és attól is szívnia kellett a forgácsot.

egyébként nem lenne hülyeség az ötleted.

2012. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gondolom azért mert akkor eltömődhet az ékszíjtárcsa a sok kosztól és leugrana a szíj. Nagy fordulatnál meg ez akár halálos is lehet.

Otthon lehet megoldható.

Én pl fogaskerékkel oldanám meg mondjuk 1:3 mas áttételre.

2012. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az áttétellel a fordulatot lehet változtatni, nem a teljesítményt. Ha a motort nem cserélnéd ki, hiába lenne nagyobb az áttétel, nem bírna nagyobb fordulatot elérni. Másrészt a radiálkompresszornak, ami a szívóhatást biztosítja, is megvan az optimális üzemi fordulatszáma, hiába növeled a fordulatszámot, a szívóhatás nem nő avval egyenes arányban.

Gyárilag azért nem alkalmaznak áttételt, mert feleslegesen bonyolítaná a gépet és teljesítményveszteséget is okozna, a karbantartásról nem is beszélve.

Ha mégse hiszel nekem, akkor se áttételt építsél, hanem tegyél rá egy nagyobb fordulatú és teljesítményű motort, csak vigyázzál mert könnyen szétszállhat a kompresszorlapát a megnövekedett centrifugális erőtől.

2012. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig a teljesítmény vagy az áttétel a gond.

HA rosszul van kialakítva a rendszer(sok benne a kanyar),ha nagyobb átmérőjű csövet használnak ez nagyon sokat számít.

2012. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!