Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 20x40-es zártszelvényt ha...

TZoli4 kérdése:

20x40-es zártszelvényt ha átfúrnék majd akasztóként használnám, (hintaszék) elbírna 100-kg ot? Falvasgatgság azt hiszem 3mm

Figyelt kérdés

máj. 13. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Maga a zártszelvény elbírná, a kérdés az, hogy a többi alkatrész (rögzítőcsavarok, karabiner, heveder/lánc/kötél, mennyezet, ajtófélfa, stb.) mit bír.
máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hintaszékhez az volt írva hogy max 150 kg a teherbírás
máj. 13. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 3-as a zártszelvény, akkor simán elbírja.
máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább csak 2-es lehet az a falvastagság.

Amúgy én nem értem, hogy mire akarod használni.

máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Át akarom fúrni oldalasan a zárt szelvényt, bele egy kampót, és rá akasztani egy hintaszéket
máj. 13. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alátámasztási távolság az ami számít, valamint az is hogy melyik oldal mérete a zártszelvénynek amelyikre kerül majd a teher. A keskenyebb felület kevesebbet bír mint a szélesebb,így ha 40mm oldal szelvényen van a teher(az van felfelé) az közel 2x akkorát bír el mint a csak 20mm-es oldala.

Egy faléc ha "csak" 20mm széles,sokkal könnyebben meghajlítható mint egy 40mm-es léc,ergo hamarabb is eltörik,és ez ugyanúgy igaz a vas zártszelvényre is. A 40-es oldalvastagságra merőlegesen tett feszítő terhelés 2m fesztávban 4-500kg lazán megvan. A 20-ason már 150-200kg necces.. beroppanhat,azaz megtörik

máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
máj. 13. 21:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Az inercia lesz az, amiről a 6-os válaszoló próbál magyarázni. Mindenképpen a 40 mm-es oldala legyen függőlegesen, de még így is félő, hogy nagy hossznál kifordul a szelvény. A fesztávot fontos lenne még tudni.
máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült már feltettem, 8-as, a 40es volt függőlegesen igen és kampóval meg egy kis lánccal megoldottam. Remélem sokáig tart
máj. 18. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!