Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhába szekrény alá milyen...

Konyhába szekrény alá milyen fénycsövet, lámpát szoktak felszerelni? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, csak az a lényeg, hogy a felőled lévő oldala takarva legyen, hogy ne a szemedbe világítson, csak a pultra.
2012. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
TÖBBFÉLE MÉRETBE LEHET KAPNI?
2012. jan. 16. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem mindegy hogy milyent raksz fel!! Ha mosogató fölé kerül akkor mindenképpen fröccsenő víz elleni védettnek KELL lenni. Általános teljesítmények 18,30,36W de ettől van persze más is, vékonyabb,rövidebb kivitel de ezekhez nem mindig van csere cső.

Villszer.

2012. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Tettem már fel fénycsöveken kívül LED világítást is.

Magába led szálat, de olyat is hogy az egész szekrény alját be(ledeztem) és letakartam egy 2-3mm es opál vagy fehér plexi-vel a fényelosztás érdekében, és esztétika miatt is. Az meg csak 12V-ot fogyaszt, trafóval.

Igaz kicsit drága, de a fénycső fogyasztásához képest 1/8-ada kb. Pl nekem a szekrény tetején is van "fénycső" csak led van benne.

2012. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Elég fainul néz ki :D a szekrény tetején is, hogy bevilágítja a plafont :D és mégsem látod.

És nem fénycsövek vannak a szekrény tetején.

Mosogató alá meg nem feltétlenül fontos vízálló led-et rakni :D a sima led szalagra is ha ráfröccsen a víz, semmi baja nem lesz.

2012. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kukuri válasza:

Én is a LEDet ajánlom. Nem mondanám hogy drágább. Van már elég jó fénnyel bíró szalag is. 4,8W/m.

Valóban jó fröccsenés ellen a nem vízálló. Én mégis a vízálló típust javaslom. Egyszerűbb felszerelni és törölni ha kell. Nem akad bele a led semmibe mert egy szilikon csőbe bele van húzva az egész.

Én innen szoktam beszerezni. ledmaster.hu

2012. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Öntapadós vízállót felragasztod, a tápot meg elrejted valamelyik sarokba a kapcsolót meg a fényléc mögé, elérhető (megtalálható) helyre.

És igaz kicsit drágább a vízálló, de tényleg nem akad bele a rongy. Am nagyon nem is koszolódik, de tényleg könnyebb tisztítani.

Én meg itt veszem:

[link]

2012. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!