Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit szóltok a most agyonreklám...

Mit szóltok a most agyonreklámozott home-cell belső szigetelésről? Használt már valaki ilyet? Bevált? Megszünt a penészedés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor egy teljesen párazáró réteget lehet vele képezni? Na jó, ha teljes mértékben sikerül elzárnod a pára útját, akkor nyilván nincs ilyen probléma. Bár ez kicsit szokatlan megoldás egy falnál.

Azért engedtessék meg nekem, hogy kicsit szkeptikus legyek ezekkel az új csodaszerekkel szemben. Mert mi van, ha mégsem sikerül hézagmentesen kialakítani a párazáró réteget? Lásd tetőterek gyakori problémái.


Úgyhogy én is kíváncsian várom a további élménybeszámolókat, hogy kinek mennyire vált be hosszabb távon.

2012. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
53%
Beleszólnék /ha szabad/ Ha hézagmentesen becsomagolod belülről, a házat, tényleg nem a falra csapódik a belső pára. Ablakra, ajtóra, bútorra. A nedvesség nem tűnik el, csak másik /hidegebb/lecsapódási pontot keres. Ha nem talál, akkor is ott van, lebeg, olyan pára lesz bent, hogy belefulladsz. Ülj bele egy nejlonzsákba! A másik, láttál már olyan házat, amit nem laknak, télen nem fűtik? Néhány éven belül szétfagynak a téglák. Kívülről lefagy a vakolat. Összedől. Nálunk egy "okos" ember 4-es hőszigetelővel beszigetelte belülről az egész házát. Három év múlva azt tapasztalták, hogy a téglákban lévő nedvesség megfagyott a télen. Meg megint, és megint. Kézzel szét lehet morzsolni őket. Gyorsan bevakolták, és eladták. A fűtött, szigeteletlen falaknál a belső meleg óvja a falakat, és közben szökik kifelé. A kintről szigetelt falakat is fűtöd, csak nem szökik el. A bentről szigetelt fal kintről átfagy, és szétmegy. Arról nem is beszélve, hogy a komfortos fűtés feltétele, hogy melegek a falak, bútorok, stb. Egy szellőztetéskor a levegőt kicseréled, a falak pedig néhány perc alatt visszaadják a befektetett meleget. Külföldi, szigetelésben nálunk tapasztaltabb iparosok, kizárólag egymás melletti lakások elszigetelésére használják, ott ahol a lakótelepi középső lakó nem fűt, mert a szomszédoktól átjön annyi, amennyi kell. Az, hogy egy kereskedő bármit elad, amire talál verebet...............
2012. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 pimpaa2 válasza:
Üdv. Nagy érdeklődéssel olvastam a hozzá szólókat. Mán azért is mivel én is terveztem a lakásom belső szigetelését,a fűtés takarékosság miatt. De ezeket olvasva elbizonytalanodtam,mivel igazából nem értek hozzá. Nekem nagy méretű vályogból épült lakásom van,ami kívülről nemes vakolattal lett bevonva. Nos ezért gondoltam hogy akkor belül meg leszigetelem valamivel,hogy még kevesebbe legyen a fűtés. Kinek mi a véleménye erről? Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 gomzoli ***** válasza:

A belső hőszigetelésnek 2 előnye van:

-elzárja a hideg falfelületet a szobalevegő párája elől,

-gyorsabban, hamarabb felmelegszik a fűtendő szoba levegője.

-jóval olcsóbban kivitelezhető, mint egy külső hőszigetelés.


DE, van hátránya is:

-A mögötte lévő eltakart falfelület hidegebb marad, nem melegszik úgy át a fűtött levegőtől. Ezáltal a fűtés kikapcsolása, szüneteltetése alatt nincs mit "visszaadjon" a szoba levegőjének, azaz a hőtároló képessége nem jó.


Az eredmény: gyorsan bemelegedő, de hamarabb ki is hűlő helyiségek.

2012. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
BORZASZTÓ A KIEJTÉSE A REKLÁMBAN. HÓM CELL C-BETŰVEL. ESZPERANTÓBÓL BIZTOS MEGVAN A NYELVVIZSGÁJA A CSÁVÓNAK.
2012. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Mi lesz a vályogfallal /feltéve, hogy tényleg vályog/, ha egy kis nedvesség jut bele, majd kívülről megfagy? Mert ha belülről szigetelsz, az bizony kintről megfagy. A tegnapi napon munkatársam vízbekötése fagyott be 44cm mélyen a föld alatt. Képzeld el azt a falat, ami belülről nincs fűtve! A vályognak elég egyszer átfagyni. Az a kép jelent meg szemem előtt, mikor a földműves ősszel mélyszántja a földjét, és tavaszra a fagy aprómorzsás területet csinál belőle. A vályog meg ugye valami hasonló.......
2012. febr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 pimpaa2 válasza:
Köszönöm a válaszokat. Az biztos hogy vályog fal,mivel én építettem. A nemes vakolatra rá lehet ragasztani a hungarocelt? Vagy le kell kaparni. A másik gondom hogy a lábazatom meg salétromos. Annak van valami ellen szere?
2012. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Ha a nemes vakolat megbízhatóan tapad az alatta lévő falra, akkor igen. Használj alapozó/tapadóhíd -at. Bekevered, és permetezővel, vagy teddy-hengerrel lekezeled az egész felületet. Utána ragaszthatsz bátran. Én egyetlen egy tiplit sem raktam bele, ha jó az aljzat, a ragasztás teljesen megbízható. Persze ha laza, málladozik, akkor kell a tipli. Javasolni tudom, a Cimsec Tapadóhíd Haftbrücke anyagot alapozáshoz. Ezzel alapozva, én már ragasztottam linóleumra! padlólapot.

A salétrom kiválásra egyetlen tuti megoldást ismerek /lehet van más is/. Meg kell szüntetni a nedvesedést. A salétrom sajnos biztos jele a vizesedésnek.

2012. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
...hát azért örülök a 16 db. hozzászólásnak jó hogy feltettem a kérdést, igaz választ nem kaptam, de jól elvitatkoztak a hozzászólók....
2012. febr. 8. 13:48
 20/24 anonim válasza:

Nem kaptál választ a kérdésedre? Ajaj. Összefoglalom, ami nekem lejön a 16 hozzászólásból:

Nem. /bízunk benne/

Nem. /használtunk/

Nem. /vált be/

Nem. /szűnt meg/

Képzeld, ha ennyit írtunk volna ide..............

2012. febr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!